Wpis z mikrobloga

@qew12: Opowiesz coś, jak wyglądał proces? Prywatnie jakiegoś psychiatrę znalazłeś, dużo kosztowało, sporo problemów było? Pytam, bo ostatnio u mojej siostry w szkole psycholog stwierdził, że może mieć Aspergera, a jak ja w szkole jeszcze byłem, to u mnie podobnie mówili swego czasu, ale poza gabinet psychologa szkolnego, którego ekspertyza nie jest jakaś nadzbyt wiarygodna moim zdaniem, to nigdy nie wyszło. Trochę mnie ciekawi.
  • Odpowiedz
  • 0
@tiritto: Najpierw mi sugerowali psychoterapeci asperger i pytali czy się diagnozowałem. Potem zdecydowałem się zdiagnozować na autyzm-startup przez internet, bo boję się jeździć. Było z 5 spotkań, z psychologami i jakieś testy. Potem lekarz postawiłą diagnoze. Mój psychiatra powiedział że opinia psychologiczna jest rzetelna.
  • Odpowiedz
zaburzenia depresyjno-lękowe - trudności w kontaktach interpersonalnych

@qew12: a co za ome.tv panie qewoski ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ja to nawet profilowego na fb nie mam, a na ome to bym się bał wejść. Jakbym pokazał swoją mordę to normiki zaczęłyby się śmiać i zdjęcia robić
  • Odpowiedz
@qew12: sprawdziłem ceny u nich: 2400 za diagnozę autyzmu.

koszt zawiera zaświadczenia lekarskie o rozpoznaniu i do komisji orzekającej o niepełnosprawnośc


To wygląda jakby się płaciło za papierek o niepełnosprawność, dzięki któremu dostaje się rentę. Można powiedzieć, że sobie "kupiłeś rentę" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeśli będą taśmowo "produkować" aspergerowców, to ZUS się w końcu kapnie i przestanie dawać renty na zespół Aspergera. Tak to może
  • Odpowiedz
@qew12: Widziałem, że w różnych cennikach mają notkę, że cena zawiera ileś tam godzin z tobą + twoimi bliskimi. Potrzebowali u ciebie kontaktu z bliskimi jakiegoś? Bo dla mnie coś takiego to jest deal breaker, moja sprawa i nie chciałbym, aby ktoś z rodziny w ogóle wiedział.
  • Odpowiedz
@tiritto: po prostu powiedz, że nie masz rodziny i nara, przecież tego nie sprawdzą xD i tak nie chodzi o żadne leczenie tylko wyłudzanie renty więc koło #!$%@? im to lata czy się skontaktują z twoją rodzina czy nie.
  • Odpowiedz
i tak nie chodzi o żadne leczenie tylko wyłudzanie renty


@Nowekonto1238: No mi osobiście bardziej zależy na tym, aby się dowiedzieć czy coś mam, czy nie. Nie czuję się, abym potrzebował leczenia. Na rencie żadnej też mi nie zależy.
  • Odpowiedz
@tiritto: to jeżeli zależy Ci na diagnozie udaj się do prawdziwego psychiatry, który będzie mógł Cię ocenić na żywo. W tych wywiadach nie chodzi tylko o odpowiedzi ale też to jak się zachowujesz, poza tym człowiek inaczej odpowiada w takich ankietach przez internet a inaczej w cztery oczy. Żadna strona typu autyzm-24-zaświadczenie.pl, l4nawczoraj.ru czy rentaonline.uk nie jest rzetelna w żadnym stopniu.

Ogarnęłam sobie kiedyś receptę na podobnej stronie i wiem,
  • Odpowiedz