Wpis z mikrobloga

Nie czaję, o co chodzi z tą inbą o Julię czarną. Plują się o to w internecie (i to nie tylko na wykopie, to inba wręcz międzynarodowa), a zastanawiam się, kiedy ci wszyscy ludzie ostatni raz byli w teatrze i czy kiedykolwiek widzieli którąkolwiek Julię, która na deskach tego teatru grała. Pewnie nie. Ale jak czarna dziewczyna o urodzie dość nieoczywistej, żeby nie powiedzieć że żadnej, dostała tę rolę, to nagle wszyscy oburzeni, jakby stałymi bywalcami byli.

Ale dzięki takim oburzonym przynajmniej wszyscy się dowiedzieli, że istnieje teatr w londynie, że grają tam Romea i Julię i że tacy aktorzy też istnieją. Dzięki Wam ta dziewczyna może dostać jeszcze niejedną rolę, bo stała się popularna, choć zamiar był pewnie odwrotny.

#teatr #film #kino (taguje kino bo naprawdę dużo ludzi w ogóle nie rozumie że to będzie grane w teatrze lol) #niepopularnaopinia
nicari - Nie czaję, o co chodzi z tą inbą o Julię czarną. Plują się o to w internecie...

źródło: f5826edb65b6a5b666b5b779beccec565e93164f9bf4f5a7a2ab7fe13c22202c

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@nicari To, że plują się o część kultury, o której pojęcia nie mają to jedno, i niestety jest to mainstream. Niemniej coraz częściej kluczem do tworzenia różnych produkcji jest poprawność polityczna, która omija aspekty tj. talent, doświadczenie. Nie sposób odnieść wrażenia, że decyzja o dobrze Julii, to podstawa produkcji, ale zobaczymy.
Niemniej, mnie najbardziej bawi to, że prawie nie słychać lamentu odnośnie koloru skóry, bo Julia tym razem nie jest atrakcyjna dla
  • Odpowiedz
@nicari: A czytałaś?

Piękność jej wisi u nocnej opaski

Jak drogi klejnot u uszu Etiopa.

Nie tknęła ziemi wytworniejsza stopa.

Jak śnieżny gołąb wśród kawek, tak ona

Świeci wśród swoich towarzyszek grona.


Tak jak piszesz "czarna dziewczyna o urodzie dość nieoczywistej", jak pasuje do tego tekstu?

#neuropa #bekazlewactwa
  • Odpowiedz
Czekaj, ty to rozumiesz, jako opis, że miała białą/bladą skórę?


@wstanczyk: Z chęcią ci wytłumaczę, mimo braku kultury który wykazujesz. Śnieżny gołąb symbolizuje piękno, delikatność i wyjątkowość Julii, którego prezentowana aktorka nie ma w sobie za grosz.
  • Odpowiedz
Śnieżny gołąb symbolizuje piękno, delikatność i wyjątkowość Julii, którego prezentowana aktorka nie ma w sobie za grosz.


@Pan_od_Internetu: No w tym konkretnym zdaniu akurat nie. To jest tylko twoja interpretacja (w dodatku pod tezę). "Symbolizuje" po prostu to, że się wyróżniała, robiła wrażenie na tle towarzyszek. Ba, nawet by to wskazywało na to, że wyglądała mocno inaczej od przeciętnej mieszkanki regionu. Nie wiem, gdzie doszukałeś się tam braku kultury, ale może
  • Odpowiedz
No w tym konkretnym zdaniu akurat nie. To jest tylko twoja interpretacja (w dodatku pod tezę). "Symbolizuje" po prostu to, że się wyróżniała


@wstanczyk: Jest wyraźnie napisane "symbolizuje piękno, delikatność i wyjątkowość Julii". Nie da się tego inaczej interpretować, ani pod żadna tezę.
  • Odpowiedz
Jest wyraźnie napisane "symbolizuje piękno, delikatność i wyjątkowość Julii"


@Pan_od_Internetu: Gdzie jest tak napisane? Bo nie w tym fragmencie, który przytoczyłeś. Serio, to tylko na lekcjach polskiego i to u kiepskich polonistek działa tak, że musisz wyszukiwać symboli według klucza i mają zawsze to samo znaczenie xd Chciałeś błysnąć, no ale trochę się wygłupiłeś.
  • Odpowiedz