Wpis z mikrobloga

Czekam na paczkę wartą kilkaset złotych. Sprzedawca wysłał mi numer paczki do śledzenia, zobaczyłem, że już wydana do doręczenia. Napisałem do kuriera z prośbą o informację o orientacyjnym czasie dostawy, bo postanowiłem pójść mu na rękę i się dostosować. Oczywiście odpowiedzi brak, a przed 19 (czyli tuż przed godziną, gdy kurierzy kończą pracę) w systemie wyskoczył komunikat, że paczka dostarczona i że ją odebrałem. Kuriera nie było, paczki nie ma ani pod drzwiami, ani u sąsiadów, więc kretyn najpewniej podpisał się za mnie. Mam nadzieję, że nie wrzucił tego do rowu tylko zostawił w jakimś randomowym miejscu, ale napisanie do mnie w tej sprawie to już rzecz zbyt trudne.

#dpd #kurier #dpdjestgownemaniekurierem
  • 38
  • Odpowiedz
@kidi1 dziwna zasada. Lepiej zostawić wiadomość, która zawsze może przeczytać i do której może wrócić. Typ prowadzi samochód, gdzie niby ma zapisać informacje?
  • Odpowiedz
@romusmily2: To nie tak działa. Przeważnie nie kończy się na jednym pytaniu i jednej odpowiedzi. Koleś jeździ i rozwozi ile zdąży, sam nie wie kiedy gdzie będzie. Ja też wolę porozmawiać dwie minuty niż pisać z kimś przez pół dnia bo ma kilka pytań.
  • Odpowiedz
@FACTIS: Kurier kurierowi nierówny. Na mój rejon widocznie trafiają spoko kurierzy z DPD - poprzedni zawsze zadzwonił, że za chwilę będzie i nie było problemu, zawsze albo wyszedłem przed bramę i odebrałem, albo powiedziałem mu, żeby otworzył i zostawił pod domem. Obecny może i nie zawsze dzwoni wcześniej ale paczki zostawia za ogrodzeniem (nie rzuca xD).
Co do Inpostu - paczkomaty okej, ale ostatnio kurier trąbnął, rzucił paczkę za ogrodzenie
  • Odpowiedz
"Nie zastano odbiorcy", tzw. usługa wieczne awizo. ;)


@hoodoovoodoo: Ale wiesz, ze kurierzy mają GPS i bardzo latwo zweryfikować czy kurier był pod adresem, czy nie było? Wiesz, że ludzie mają monitoring w domu? Wiesz, że poświadczenie nieprawdy to przestępstwo, a nie wykroczenie? Nie kozacz mały kurierku, bo jak tak bedziesz kozaczył to stracisz robotę i skończysz z zarzutem karnym jak jeden z twoich kolegów, który tez tak kozaczył.
  • Odpowiedz
@faradobus: DPD najgorsze gunwo. Zamawiałam coś do automatu - automat przepełniony. Wtedy paczka wraca do sortowni, nie ma że kurier dzwoni czy może jednak do domu albo jak w inposcie że możesz wybrać drugi, nie wraca nawet do oddziału gdzie można byłoby ją odebrać. Wybrałam opcje dostawy do domu dwa dni później - w aplikacji info, że wydana do automatu, w śledzeniu info że paczka wydana do automatu a poza
  • Odpowiedz
  • 0
@dlugi-gr już nawet DPD dzwoniło do mnie z przeprosinami xD

No gość się zachował okej, wytłumaczył się na żywo i przeprosił. Niemniej polecam paczkomat, tu mój błąd był taki, że nie poprosiłem nadawcy o inpost
  • Odpowiedz
@faradobus: jak coś chcesz załatwić to dzwoń a nie piszesz SMS-y. SMS-y możesz pisać do kumpli. Poziom twojego przejęcia sytuacja pozwala myśleć, że pierwszy raz robisz zakupy przez internet xd
  • Odpowiedz
@Kapitan_Pudenda: Ale dupa pękła, ojojoj :D Wraz z uniwersalną wykopkową paranoją - jestem już kurierem, górnikiem, rolnikiem, lekarzem i #!$%@? wie czym jeszcze. Kiedy ja znajduję czas to wszystko robić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A teraz dawaj sygnaturę akt tego zarzutu karnego za niedostarczenie paczki.
  • Odpowiedz
@cienki137: DHL to stan umysłu. Zamawiam paczki na 2 adresy (mój prywatny i moich rodziców), które są w 2 różnych miejscowościach, do tego w innych województwach. W obu przypadkach kurier DHL nie potrafi doręczyć przesyłki. Żeby było ciekawiej, zaraz przy furtce na posesję postawiliśmy takie jebutne prywatne "paczkomaty" z zapadnią, żeby kurierzy wrzucali paczki pod naszą nieobecność, ale nikt ich nie wyciągnął od strony ulicy. Mieszczą paczki nawet o długośći
  • Odpowiedz
@Sinsenn Też miałam akcję z przepełnionym automatem dpd (promka na vinted ( ͡º ͜ʖ͡º)) ale po dwóch razach, kiedy automat był "przepełniony" ( inne rzeczy dostałam, mogli je po prostu włożyć do jednej skrytki...) dostarczyli ponownie i to w sobotę.
  • Odpowiedz