Wpis z mikrobloga

Jak robisz zdjęcia to najlepiej tak, żeby było widać zakaz. Teraz to możesz się nimi tylko pochwalić w internecie. NIc na nich nie widać.
Niestety samochody mogą parkować na chodniku przy krawędzi jezdni jeśli zostawiają 1,5m szerokości i mają poniżej 2,5 t DMC.
Czy to jest może strefa zamieszkania? Tam samochody mogą parkować tylko w wyznaczonych miejscach.
  • Odpowiedz
@MordimerMadderdin a zgłosiłeś do Straży Miejskiej (można przez apkę) czy tylko na wypok.pl? Popieram #!$%@?, ale po co się produkować w Internecie jeśli nie ma to skutków prawnych dla parkujących?
  • Odpowiedz
Niestety samochody mogą parkować na chodniku przy krawędzi jezdni jeśli zostawiają 1,5m szerokości i mają poniżej 2,5 t DMC


@Yelonek: ale z tego co rozumiem, to to nie chodnik tylko droga dla pieszych i rowerów, na której nie mogą
  • Odpowiedz
@MordimerMadderdin: usługówka, gdzie nie ma miejsc parkingowych powinna być zakazana albo powinna dostawać rekompensaty na mandaty. Najłatwiej dać teren pod zabudowę albo lokale usługowe, a potem kurna dziwić się jak ksiądz gdy dziecko okaże się karłem z interpolu, że okierwa ludzie przyjeżdżają do lokali a nie spadają na spadochronie!
  • Odpowiedz
@tellet: I później masz jak w USA - ciągnące się kilometry dróg przy których masz tylko sklepy z wielkimi parkingami, podatków na hektar powierzchni usługowej tyle, co kot napłakał, a tę infrastrukturę trzeba utrzymywać. Przejść nie przejdziesz, bo wszędzie daleko. Głównie to musi być mniej samochodów w miastach, a nie więcej parkingów.
  • Odpowiedz
@wstanczyk: pewnie, a każdy niech #!$%@? z buta, albo zbiorkomem naokoło, bo trasy pociągnięte zygzakami.
Próby wycofania aut z miast działają, póki są tylko w główce takich ekooszołomów, bo potem się jednak okazuje, że wystarczy by było cieplej/zimniej niż optimum, albo zbiorkom ma przystanek 1000m od celu, a nagle większość ludzi stwierdzi że pieprzy bujanie się w przesiadki czy dymanie na rowerku, by wrócić z zakupami.
I owszem, można próbować przymuszać,
  • Odpowiedz
Próby wycofania aut z miast działają, póki są tylko w główce takich ekooszołomów


@tellet: Mordeczko, ale tu nie chodzi o żadną ekologię nawet. Zrównoważony transport jest zwyczajnie ekonomicznie bardziej opłacalny, a przestrzeń parkingowa nie przynosi zbyt wiele zysków. I to nie jest żaden pomysł, bo to się realizuje w wielu miejscach i odziwo, dziwnym trafem te miasta są uznawane też za najlepsze do zycia, a i korków tam jakoś mniej.

No
wstanczyk - >Próby wycofania aut z miast działają, póki są tylko w główce takich ekoo...
  • Odpowiedz
jedzonko to szybciutko


@adminek84: rowery, skutery moga jezdzic po drogach rowerowych. A miejsce postojowe na czas przeprowadzek, jest coraz popularniejsze nawet w polsce.
  • Odpowiedz