Wpis z mikrobloga

Cześć,

od dłuższego czasu walczę z silnym stresem i swego rodzaju lękami. Nie mogę normalnie spać, rano budzę się zmęczony i jakiś taki "przestraszony". Z dnia na dzień jest co raz gorzej i wszystko, nawet małe drobne rzeczy widzę w najbardziej pesymistycznych i nierealnych scenariuszach i zamiast cieszyć się dniem to dosłownie cały czas rozmyślam.
Co mi może dokładnie być i od czego powinienem zacząć, żeby to zmienić?

#depresja #zdrowiepsychiczne #nerwica #psychologia
  • 14
  • Odpowiedz
@Darop5: A chce Ci się otworzyć oczy i wstać z łóżka rano, czy tylko problem ze spaniem? Jak tylko to drugie i lęki to nie depresja tylko może faktycznie nerwica jakaś. To chyba lepiej.
  • Odpowiedz
@Darop5 zła dieta, zbyt późno przed snem jesz, do tego za późno odkładasz telefon/komp przed snem.

Idź do lekarza po tabletki na sen, jedz ostatni posiłek około 20, lekkostrawne kanapki z samymi warzywami. Tabletki wyregulują sen, a zmiana diety w dłuższym rozrachunku pomoże w gładkim zasypianiu. Po tygodniu będziesz spał normalnie bez tabletek i lęków. No i nie więcej alko jak 2 browarki dziennie.
  • Odpowiedz
@Darop5: idź do lekarza. Nie ma co się bawić w jakieś magnezy, rumianki, ograniczenie jedzenia i picia czy ekranów przed snem. Leki najlepsze, nic nie musisz zmieniać, a śpisz jak zabity ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Darop5 najpierw psychiatra z psychologiem na podstawie wywiadu wykluczają choroby somatyczne. Psychiatra nie zajmuje się psychoterapią bo nie jest to dla niego opłacalne czasowo i pieniężnie. Tak, psychoterapie pomagają. Masz objawy lękowe i depresyjne więc najpierw trzeba przyjęć się temu skąd się biorą by wiedzieć jak im zaradzić.
  • Odpowiedz
@Darop5: Też chciałbym to wiedzieć, trochę może pomóc picie marchewek i krótkie, częste, bez kremu naświetlanie słońcem. Podejrzewam, że większość sposobu to byłaby jakaś dieta odpowiednia, lepsze bezpieczeństwo i higiena życia (nie mylić z przesadnym sprzątaniem) i nie zadawanie się z toksycznymi ludźmi.
  • Odpowiedz
@Darop5: Pomogę jak umiem: z supli : magnez najlepiej jakiś cytrynian z Solgara, witamina d3+k2, na sen ashwaganda, wywal używki - kawa,cukier, szlugi won, alkohol tym bardziej.Zdrowa dieta,Idź na spacer (nie pobiegac:), staraj się uspokoić natłok myśli. Jeśli masz stresujące zajęcia - zwolnij, nie goń, ja dopiero po kilku latach zmagania się z czymś podobnym mogę dopiero stwierdzić, że nie warto zapieprzać ponad siły, bo potem odzyskać spokój jest bardzo
  • Odpowiedz