Wpis z mikrobloga

Czy jest sens turystycznie jechać na weekend do #poznan? Bo jak tak patrzę po atrakcjach w necie to trochę lipa, ale podobnie myśleliśmy o Łodzi, a ostatecznie było tam co robić przez 4 dni.

Ewentualnie jakie inne polskie miasto polecacie? (poza: Krakowem, Warszawą, Łodzią, Trojmiastem, Wrocławiem, Lublinem, Rzeszowem, Białymstokiem, Kielcami, Zamościem - tam byliśmy)

#weekend #podroze #turystyka #polska
  • 14
  • Odpowiedz
@Promilus: na Śląsk sobie pojedź na weekend. Kato + Nikiszowiec + coś w Filharmonii posłuchaj, odwiedź Muzeum Śląskie, całkiem fajny experience. może pociąg do Częstochowy na Jasną Górę (nie trzeba być wierzącym, i tak robi wrażenie).
  • Odpowiedz
  • 0
@enzojabol spacery po piotrkowskiej, księży młyn i okolice, centrum nauki i techniki, planetarium, muzeum kinematografii i okolice szkoły filmowej, muzeum miasta (też dla fanów filmu "Ziemia obiecana"), a nawet centrum handlowe Manufaktura. Noclegi w hotelu Stare Kino, który sam w sobie też jest atrakcją.
  • Odpowiedz
@Promilus: Zerknij w belkę tagu, takie ogólne rzeczy masz tam rozpisane. Ale na pewno da się w Poznaniu zapełnić dużo więcej czasu niż dwa dni.
A jak będziesz miał konkretne pytania to wołaj :)
  • Odpowiedz
@Promilus ze stacjonarnych atrakcji: muzeum pyry, muzeum rogala Marcinskiego,

Muzeum Enigmy całkiem fajne i niecodzienne, jak ktoś lubi to muzeum narodowe.

Wypełnić to Koziołkami (czyli rynek o 12.00), Starówką, Cytadelą i masz weekend
  • Odpowiedz
@Promilus: Kiedyś zwiedzałem w Poznaniu Muzeum Powstania Wielkopolskiego, rosarium, rynek. Ogólnie mi się podobało. Dodatkowo połaziłem sobie po Wielkopolskim Parku Narodowym (bardzo ładny, sporo zwierzaków, chociaż jak blisko mnie przebiegło spore stadko dzików to trochę się cykałem) i pojechałem do Kurnika.
  • Odpowiedz
@Promilus koniecznie Muzeum bronii pancernej, jak lubisz historie to muzeum powstania Wielkopolskiego. Możesz też zabrać dzieciaki parowozem z Poznania głównego do Szreniawy gdzie znajduje się muzeum rolnictwa ( na terenie muzeum samoloty, tarpany, maluchy, gorzelnia, pałac, żywy inwentarz itp. Super sprawa!
  • Odpowiedz