Wpis z mikrobloga

Mirki, wczoraj moja koleżanka miała ciekawą sytuację. Otóż rozmawiając przez telefon z inną osobą, w trakcie rozmowy słyszała obcą rozmowę w języku angielskim i prawdopodobnie częściowo rosyjskim. Z kontekstu tej obcej rozmowy wynikało, że mógł być to jakiś dialog z ISS (Międzynarodowa stacja kosmiczna), jednak ciężko to stwierdzić, z nagrania wyłapałem tylko pojedyncze słówka (np. International Space Station Moscow Expedition). Jeśli się zgodzi, udostępnię tą rozmowę tutaj na wykopie. Koleżanki telefon to iPhone 4S, a drugiej strony to Nokia, jednak dokładnego modelu nie znam. I tylko użytkowniczka iPhone słyszała tą obcą rozmowę. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale druga strona w momencie rozmowy przebywała w promieniu kilometra od międzynarodowego lotniska. Z racji, że jej telefon nie ma możliwości nagrywania rozmów nawet przez wewnętrzny dyktafon, prawie 10 minutową rozmowę nagrywała innym urządzeniem, przez co jakość jest słaba i trudno było wypłać kontekst rozmowy.

Jak to w ogóle jest technicznie możliwe, aby podczas rozmowy przez telefon komórkowy, słyszeć inne rozmowy?

#pytanie #coolstory #pytaniedoeksperta #apple #iphone #windowsphone #technologia #elektronika #telefony
  • 105
@Serghio: kiedyś było nawet na głównej że ktoś się jakoś wbijał między czyjąś rozmowę i mógł podsłuchiwać. Ale nie pamiętam na jakiej to zasadzie działało. Póxniej poszukam