Wpis z mikrobloga

Hej, w piątek mam mieć wyrywaną górną ósemkę, która jakiś czas temu już sobie wyszła. Jak wygląda wyrwanie takiej ósemki? Czy jest to na takiej samej zasadzie jak każdy inny ząb, że poboli delikatnie i po kilku dniach będzie ok, czy wygląda to tak jak w przypadku zatrzymanej ósemki i będę cierpieć przez następny tydzień?
#stomatologia
  • 33
  • Odpowiedz
@Yssuna: ostatnio mialem wyrywaną rozlatującą się ósemkę to siedziałem na fotelu max 10 min, 0 krwawienia, ząb z korzeniami miał z 4 cm. papierosa zapalilem 30 min po wyjściu a wieczorem juz jadłem pizze( ͡° ͜ʖ ͡°)

430zł - 10 minut
  • Odpowiedz
@Yssuna miałam taki sam przypadek- górna ósemka, która już przebiła dziąsło i wychodziła. W ciągu kilku dni udało mi się umówić na nfz, samo wyrwanie trwało z 5min z czego 3 to czekanie na to, aby znieczulenie zadziałało. Szybki ruch kleszczami i było po wszystkim. Bardziej mnie bolało przed wyrwaniem niż po. Potem tylko po 3 dniach poszłam po antybiotyk, bo ciągle krew się sączyła i już szybko się zagoiło.
  • Odpowiedz
@Yssuna: Wyrywanie górnej powinno być nieco 'przyjemniejsze' niż dolnej. Takim istotnym powikłaniem, które może się pojawić jest przetoka zatokowa, chirurg powinien to sprawdzić od razu po wyrywaniu i zaszyć jeśli trzeba.
  • Odpowiedz
@Yssuna zależy jak jest ustawiona ósemka. Ogólnie to trzeba dbać ostrożnie potem o higienę oraz to co jesz - czytaj dieta. Ponadto nie wolno Ci się przesilac. U jednych tak, że na drugi dzień chcieliby startować w kosmos, u innych zdarza się zdychanie przez kilka dni.
Jeśli idziesz na wyrwanie - niech ktoś Cię odbierze, zwłaszcza jak to pierwszy raz.
Ja miałem wyrwane dwie. Za drugim razem było lepiej, ale pierwszy miałem
  • Odpowiedz
@Cygan_Wojtus: Po prostu trzeba uważnie wybierać stomatologa. Niestety coraz trudniej znaleźć normalnego a nie odklejeńca od najnowszych wytycznych ale nadal się da. Ja miałem dwie ósemki usuwane i przy obu normalnie dany antybiotyk i zero problemów, ładnie się zagoiło. Ale ja mam na szczęście dentystkę która do każdej ekstrakcji daje antybiotyk. A u nowoczesnych widzisz jak jest, poza tygodniem męki który przeżyłeś mogłeś się nawet przekręcić a wypokowa odklejka stomatologiczna stwierdziła
  • Odpowiedz
via Android
  • 5
@Pieniek1991 @Mirek_Cebula @PunIntended @wellfcuk @hasek34 @Krolowa_Nauk @Kefir91 @t2000 @Puuch12 @skar @broker @CzarneChmury @KaerTrolle @SkrytyZolw @Przegrywek123 @Grzesiek_astronaut2 @Szczesliwy_chlopiec_z_GULAGU @marnynick @Cygan_Wojtus @Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol @talmudyczny_triumfalizm dziękuję Wam wszystkim za odpowiedź () troszeczkę mnie uspokoiliscie, wiem, że mój przypadek nie musi być taki jak każdej innej osoby, ale ważne, że pójdę tam z troszkę innym nastawieniem niż miałam do tej pory :)
  • Odpowiedz
@Yssuna: a, i jeszcze tipa mam. Wyluzuj kompletnie, nie poczujesz nawet grama bólu. Zamknij oczy i sobie odpoczywaj jak na leżaku. Ja za pierwszym razem się tak stresowałem, ciągle spięty, dali mi taki do zaciskania, to #!$%@?łem xD I ten stres, adrenalina mnie tak wykończyła, że się dużo gorzej czułem. Za drugim już się wyluzowałem, leżaczek i wczasy, i bylo nieporównywalnie lepiej
  • Odpowiedz
@Pieniek1991 już mi się tamtym nie chciało odpisywać. Rozumiem, że nie do wszystkiego trzeba dowalić antybiotyki, ale w takich przypadkach, gdzie rozpadało się już to może warto by rozważył jednak go od razu przypisać :) no i fakt, uważam, że byłem o max 2 dni spokojnego siedzenia na dupie z bólem od słodkiego leżenia 2m pod ziemią…
  • Odpowiedz
@Cygan_Wojtus: Tym śmieszniejsze że lekarze POZ w najlepsze walą antybiotyki jak popadnie bo wydanie groszy na antybiogram dla pacjenta to za dużo i każdy Minister Zdrowia, NFZ i reszta ma to w dupie ale nowoczesne odklejki stomatologiczne powtarzają te bzdury że antybiotyk to nie cukierek i nie daje się standardowo a później jak masz pecha to masz przesrany tydzień lub dwa a jak dużego pecha to możesz i umrzeć a jakby
  • Odpowiedz
@Pieniek1991:

odklejeńca od najnowszych wytycznych


Niestosowanie się do nich jest błędem w sztuce lekarskiej, obowiązuje to wszystkich lekarzy, nie tylko "odklejeńców" xD Chwalisz dentystkę, że leczy niezgodnie ze sztuką. To juz wyższy level #!$%@?.
  • Odpowiedz
@Yssuna: Najważniejsze to nie słuchać ChytregoŻółwia ona mi 2 lata temu wróżyła z fusów że mam magiczne niebolące zakażenie już pewnie uff, chyba ma mało pacjentów nie wiem czemu ale się domyślam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz