Wpis z mikrobloga

#leagueoflegends

Czym polecacie grać w SoloQ na niskim elo?

Bo oglądam playlistę "jak wyjść z Silvera" od Lewusa i jak próbuję to powtórzyć to wszystko przegrywam.

Obecnie gram tym co widać na screenie.

Oprócz tego co widać kiedyś grałem jeszcze Teemo (mid/top), MF (adc), Diana (mid/jg), Heimer (mid), Talon (mid).
mk321 - #leagueoflegends

Czym polecacie grać w SoloQ na niskim elo? 

Bo oglądam pla...

źródło: lollol

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mk321: Nie czym, ale jak. Z tego co widzę to farmisz koszmarnie słabo 6.0 to takie minimum, które powinieneś robić większością lanerów, a jedynie Malzaharem masz 6.4, ale nim się tak łatwo farmi, że powinieneś wyciągać 7.5. Po twoich pickach podejrzewam, że generalnie masz mało aktywny styl gry, starasz się grać żeby nie przegrać, a nie żeby wygrać. Owszem, takimi championami jak Malza, Lux, Teemo, Heimer można climbować, ale ja
  • Odpowiedz
  • 0
@RobieZdrowaZupke: dzięki za porady.

Nie wiem jaką masz rangę, ale w wyższych dywizjach wszyscy więcej farmią. W niższych po prostu nie ma czasu na farmienie, bo jest co chwila nawalanka. Słabo co chwila zostawiać team fight 4 vs 5. Jak patrzę na moją farmę i innych w grze, to moja jest dużo wyższa (Malzaharem to już w ogóle, ponad 1,5x). Jak chciałem wykręcać bardzo dużą farmę, to przegrywałem jeszcze częściej, a team się wkurzał, że mnie nie ma, bo farmię.

Tak, takie picki jak Zed, Akali, LeBlanc to nie dla mnie. Zawsze brałem bezpieczne picki: Teemo (grzybki), Lux (z daleka), Malza (bezpieczna farma), Ziggs (poke z daleka). Ale rzeczywiście brakuje mi tego, że nawet jak jestem do przodu, to nie da się carrować gry. Próbowałem Talonem, to tak średnio asasynami. Zacząłem Dianą, to już lepiej, bo bardziej tankowata. Yasuo nie zniosę, może powinienem Yone (nigdy nie grałem). Ahri próbowałem i kiedyś wydawało mi się fajne, ale jednak skakanie (jak LeBlank/Ezreal) i w zwarciu nie dla mnie. Wolę coś czym mogę zone'ować np. przy smokach, baronie. Tylko tym killa sam nie zrobię. Nie wiem jaki champ by się z tym sprawdził, może ten Yone. Wiem, że Annie jest dobra, ale próbowałem wiele razy i nie wychodzą mi te dwie najważniejsze rzeczy: liczenie skilii kiedy stun i combo stun z R. U Malzahara liczenie kiedy będzie najwięcej Voidlinów świetnie mi wychodzi, flash+R też
  • Odpowiedz
Nie wiem jaką masz rangę, ale w wyższych dywizjach wszyscy więcej farmią


@mk321:
Nie jest to do końca prawda. Jest różnica, ale nie tak duża. Po prostu na wyższych rangach poza farmieniem, dochodzi też do odcinania w miarę możliwości przeciwnika od farmy i freezowania linii.

Tak, takie picki jak Zed, Akali, LeBlanc to nie dla mnie. Zawsze brałem bezpieczne picki: Teemo (grzybki), Lux (z daleka), Malza (bezpieczna farma), Ziggs (poke z daleka). Ale rzeczywiście brakuje mi tego, że nawet jak jestem do przodu, to nie da się carrować gry. Próbowałem Talonem, to tak średnio asasynami. Zacząłem Dianą, to już lepiej, bo bardziej tankowata. Yasuo nie zniosę, może powinienem Yone (nigdy nie grałem). Ahri próbowałem i kiedyś wydawało mi się fajne, ale jednak skakanie (jak LeBlank/Ezreal) i w zwarciu nie dla mnie. Wolę coś czym mogę zone'ować np. przy smokach, baronie. Tylko tym killa sam nie zrobię. Nie wiem jaki champ by się z tym sprawdził, może ten Yone. Wiem, że Annie jest dobra, ale próbowałem wiele razy i nie wychodzą mi te dwie najważniejsze rzeczy: liczenie skilii kiedy stun i combo stun z R. U Malzahara liczenie kiedy będzie najwięcej Voidlinów świetnie mi wychodzi, flash+R
  • Odpowiedz
@mk321: imo tez jednym z najwazniejszych skilli to umiejetnosc szybkiej oceny czy fight 2vs2 czy 5vs5 bedzie wygrany. Wiadomo nawet jesli nie to followujesz na tyle zeby sie nie w-----c i na tyle zeby nie wyglądało ze fight przegrany bo nie dołączyles. Ogolnie jak ziomek wspominal Lux, Xerath Ziggs, 10/0 i sam nie wyccarujesz, probuj roznych champow i znajdz taki ktorej skill kit ci odpowiada. Ja przez pół roku mialem
  • Odpowiedz
@mk321: ja polecam grać Tobie farmiącymi junglerami - nokturn i diana tutaj się wpasowuje. Amumu w jakiś sposób też, ale mumia jest słaba jak team masz c-----y więc raczej bym jej unikał.

Z kanałów takich junglerów polecam rank1 graczy - Agurina i Sineriasa. Dużo materiałów na youtube jak grać w taki sposób.

W skrócie: masz w------e na team i pierwszorzędnie czyścisz jungle z creepów zanim zaczynasz robić ganki które mają mniej niż 60-70% powodzenia. Jak masz jungle czystą to zaczynasz świrować z gankami (tutaj już dużo zależy od momentu gry, bo takim nokturnem będziesz w--------ł się co CD ulta na
  • Odpowiedz
@mk321:graj wokół tego, co wychodzi ci najlepiej, jak wygrywasz linie a potem nie wiesz co robić na mapie to graj postaciami typowo, żeby wygrać linie, a potem jakoś to będzie. Jak starasz się nie nafeedować na linii, żeby tylko dotrwać do teamfightu, to graj czymś pod to.
  • Odpowiedz
@mk321: daj sobie spokój z oglądaniem Lewusa. To typ, co grał duo podczas kręcenia tych filmików, dodatkowo sam lamil postaciami takimi jak Nasus i Darius (Nasusem nie używał E podczas walki + słabe stacki w pierwszych kilkunastu minutach, a Dariusem wygrał, bo go team wycarrowal i żeby wyjść z twarzą, to musiał kraść kille ultem).
Wiele zależy od twojego stylu gry. Ja osobiście cenię sobie postacie ze sustainem typu Vladimir,
  • Odpowiedz
  • 1
Poza Annie i Ahri może Vex by ci podpasowała?


@RobieZdrowaZupke: Annie kiedyś próbowałem, ale nie lubię jej liczenia skilli kiedy stun. Ahri kiedyś próbowałem, wolałem Lux.

Ale Vex jest świetna! Nigdy nie grałem i
  • Odpowiedz
Ale Trundle i Nasus?


@mk321: co do Nasusa to tu masz build i poradnik na mida https://www.mobafire.com/league-of-legends/build/14-10-nasus-mid-otp-simplest-in-depth-guide-s14-split-2-631631
Poleca się go na mida szczególnie na high elo, bo większość topperów wie jak grać przeciw niemu.
Co do Trundla to jest to dość uniwersalna postać i na tyle łatwa, że nadaje się na topa i mida.

Nowa meta zawsze jest uważana za troll pick, ale potem staje się metą ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz