Wpis z mikrobloga

#motoryzacja

Panowie czy w fabi 1 i pochodnych rzeczywiście tak trudno się odpowietrza hamulce?

Dałem auto do mechanika na parę rzeczy, wszystko pięknie ładnie, ale pedał głęboko wchodził i było to nieakceptowalne ale śpieszyłem się do pracy, na układzie hamulcowym się średnio znam i jedyne co przy hamulcach sam robię czy robiłem, to tarcze i klocki, więc może się ułoży, nie ułożyło się. znowu oddałem auto do mechanika, powiedział, że ciężko się te zaciski (tylne - że ten typ tak ma) odpowietrzają i ze 4 razy odpowietrzali. Po drugiej wizycie, powiedzieli że rzeczywiście było jeszcze powietrze, że można przyjechać odebrać, znowu że cieżko się odpowietrza i żebym się przejechał.. no ciutkę lepiej ale to dalej nie jest to co było, no i auto zostało znowu na kolejne odpowietrzenie

A druga sprawa osoby które prowadzą warsztat.. bo dzisiaj tam zajechałem podczas swojej pracy po drodze mam, i auto nie ruszone bo nie mięli miejsca.
Czy jak musicie coś klientowi poprawiać to czy nie było by pierwszą rzeczą aby to auto wziąć i zrobić? tylko robilibyście inne samochody? gość przeprosił za to co prawda, ale to trochę tak nie do końca. Przy drugiej poprawce wzięli od razu, ale na trzeciej nie ruszyli auta. Trochę wątpie że 6 czy 7 stanowisk mięli rozebrane wszystkie samochody tak że nie dało się wyjechać.

Już mnie ta sytuacja zaczyna męczyć, od 6 maja się ciągnie wszystko. a i tak musze ustawić jeszcze zbieżność.
hamulce w tym samochodzie to uwielbiałem najbardziej bo były genialne. teraz takie nie są.

#mechanikasamochodowa
  • 6
  • Odpowiedz
  • 0
@bidzej: nie wiem czy to jest takie proste. z tego co czytałem to trzeba uruchamiać pompę abs zapłonem bo są tam elektrozawory i bez zapłonu są zamknięte, uważać aby jej nie zatrzeć bez tego ponoć nie da się dobrze odpowietrzyć i parę innych kroków. czytałem pobieżnie, dla kogoś włączenie zapłonu może być oczywiste, dla mnie by nie było - innymi słowy ja się na tym nie znam i nie wiem jak
  • Odpowiedz
@r5678: Tak jak wyżej. Tylne zaciski się robi na stole, bo po zamontowaniu w normalnej pozycji, płyn nie spenetruje łatwo mechanizmu hamulca ręcznego. Zostaje bańka powietrzna i hamulce są słabe, ale po miesiącu powinno przejść samo.
  • Odpowiedz