Wpis z mikrobloga

Dzień dobry, Wykop (ツ)

1. Śpieszymy poinformować Was, że dostępna jest już najnowsza aktualizacja wykopowej aplikacji dla iOS. W tej wersji między innymi: całkowicie przebudowaliśmy Stronę Główną i Wykopalisko, dostosowaliśmy stronę tagu, dodaliśmy slider hitów, poprawiliśmy wszelkie przejścia na ulubione, obserwowane i hity. To nie wszystkie zmiany, dlatego zachęcamy zapoznania się ze zmianami.

Aplikacja iOS - możecie pobrać na stronie:
https://apps.apple.com/pl/app/wykop/id365459650?l=pl

2. Aktualizację w ostatnich dniach miała również wykopowa aplikacja androidowa - tu skupiliśmy się głównie na poprawkach zgłoszonych przez Was błędów. Poprawiliśmy również formularze weryfikacyjne, poprawiliśmy wyświetlanie komunikatów, plusowanie czy kopiowanie adresu z profilu (komentarz do znaleziska).

Aplikacja androidowa - możecie pobrać na stronie:
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.wykop.droid&hl=pl&pli=1

3. Obecnie pracujemy nad zmianą systemu powiadomień (jesteśmy w trakcie testów) oraz nad możliwością obserwowania dyskusji. Z Waszych komentarzy wiemy również, że zmiany dotyczące listy plusujących nie przypadły Wam do gustu. Planujemy jeszcze trochę zmian w obrębie samego wpisu, wdrażając je, raz jeszcze przeanalizujemy umieszczenie listy plusujących, tak by ograniczyć Wam niepotrzebne klikanie. Niestety, dawny sposób wyświetlania listy nie może wrócić, ale postaramy się znaleźć i zaproponować Wam akceptowalny kompromis.

[Marka własna; autoreklama]
#wykopchangelog #wykop #ios #android
wykop - Dzień dobry, Wykop (ツ)

1. Śpieszymy poinformować Was, że dostępna jest już n...

źródło: Android

Pobierz
  • 105
  • Odpowiedz
  • 0
dostępna jest już najnowsza aktualizacja wykopowej aplikacji


@wykop Ooo nieee...

Obecnie pracujemy nad zmianą systemu powiadomień


O boże, o #!$%@?

  • Odpowiedz
@look997 @Anoniemamowy @Blaskun co w tym jest dziwnego tak ogólnie? Stara lista pobierała dodatkowe dane, przy każdym wyświetleniu, totalne marnotrawstwo zasobów klienta i serwera. Oczywiście obecne miejsce jest beznadziejne i niepraktyczne, ale sama lista jak najbardziej powinna być wczytywana tylko na żądanie. Trochę dziwne, że tu niby sami #programista15k a takiej banalnej rzeczy nikt nie ogarnia.
  • Odpowiedz
  • 4
@look997

@w9rT_wv_bIAn37l: Już @WykopX to obalił, te dane i tak są nadal dołączane.


@w9rT_wv_bIAn37l

@look997: otwórz konsolę i sprawdź samemu - dane zaczytują się dopiero po kliknięciu w listę. Oczywiście wyłącz sobie dodatek jeśli używasz.


Otwórz kod strony na elemencie

<section class="entry">
We właściwościach każdego takiego elementu wpisu czy komentarza znajdziesz property:

.item.voters = {
count: 999,
users: [
...lista pierwszych 5 użytkowników którzy dali plusa
]}

Tak było rok
  • Odpowiedz
Tak było rok temu, tak jest nadal, nic się nie zmienilo. Mój skrypt wyświetlając pierwszych 5 plusujacych nawet nie wysyła żądania do serwera API wykopu, tylko pobiera właśnie tę listę już zawartą w kodzie strony.


@WykopX: to przyznaję że mnie zaskoczyłeś, myślałem że wcześniej pozostała część listy była tylko ukryta.
  • Odpowiedz
@wykop czy mi się wydaje czy nowa wersja miała sprawić że łatwiej będzie się wydawało wersje natywne aplikacji. Jak widać się zesralo bo każdy twór od innej starej
  • Odpowiedz
@w9rT_wv_bIAn37l

@WykopX: to przyznaję że mnie zaskoczyłeś, myślałem że wcześniej pozostała część listy była tylko ukryta.


Nie była ukryta, po prostu nie było jej w kodzie. Tak więc otwierając stronę nic pod kątem wydajności serwerów sie nie zmieniło. Jedyna różnica, to to, że ukrytą w menu "Listę plusujacych" klika na bank dużo mniej osób (bo komu by się chcialo), niż kiedyś przycisk "+99 INNYCH". I tu jest jedyną oszczędność dla serwerów
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.