Wpis z mikrobloga

@BornToDie69 to bardziej chodzi o proces w jaki powstaje zeby uzyskac margaryne oleje roslinne sa rafinowane a nastepnie przechodza proces uwodoronienia. Poczytaj sobie co sie dzieje w takich procesach i czego dodatkowo sie w nich uzywa(np benzyna ekstrakcyjna)
  • Odpowiedz
@Kubanczyk92: czy ty w ogóle wiesz jaka jest różnica między miękką margaryną, a utwardzaną margaryną?
Co takiego złego znajduje się margarynie, którą wrzucił op i ile wg ciebie znajduje się w niej tłuszczy trans, a zwłaszcza w porównaniu z masłem?
Infografika pochodzi akurat z tego artykułu, ale gdzie nie spojrzysz to wszędzie znajdziesz podobne informacje i sami dietetycy nie odradzają, a często zalecają jedzenie margaryn miękkich.
https://dietetykanienazarty.pl/b/maslo-czy-margaryna-sprawdz-jak-psules-swoje-zdrowie-smarujac-kanapke

Nie zamierzam czytać całej
  • Odpowiedz
@Kubanczyk92: którego gówna? bo wciąż nie wiem do czego konkretnie się odnosisz i mam wrażenie, że wciąż nie rozumiesz różnicy między margaryną twardą, a miękką i rzucasz ogólnikowymi pojęciami bez zastanowienia.
Jak przebiega proces wytwarzania miękkiej margaryny i czy jest ona uwodorniona?
Piszesz o rafinowaniu oleju "do margaryny" - wiesz, że zwykły olej rzepakowy dostępny w sklepach służący do smażenia też jest rafinowany?
To są wszystko powszechnie znane fakty, a ty
  • Odpowiedz
@troglodyta_erudyta tak wiem ze taki tradycyjny olej tez jest rafinowany i tym wlasnie oto sposobem sam sobie odpowiedziales dlaczego margaryna jest be a maselko ok - maselko powstaje bez tych wszystkich procesow a margaryna musi je przejsc zeby powstac. To ze produkty sa powrzechnie rafinowane nie znaczy ze jest to zdrowe. Oznacza to ze jest to oplacalne dla firm ktore to produkuja
  • Odpowiedz
@Kubanczyk92: to, że produkty są rafinowane nie znaczy też, że są szkodliwe ( ͡° ͜ʖ ͡°) to nie rafinowanie odpowiada za powstawanie tłuszczy trans, którymi od początku straszyłeś opa. Wciąż czekam na odpowiedź na pytanie: "Co takiego złego znajduje się margarynie, którą wrzucił op i ile wg ciebie znajduje się w niej tłuszczy trans, a zwłaszcza w porównaniu z masłem?"
Ps. Powodzenia w smażeniu na nierafinowanym oleju.
  • Odpowiedz
@troglodyta_erudyta poczytaj jak przebiega proces rafinacji. Jak juz poczytasz ze odwazniejsci uzywaja nawet benzyny ekstrakcyjnej do tego a pozniej bedziesz to jadl to smacznego. A dziekuje, glownie to smaze na smalcu albo na masle klarowanym lub oliwe :)
  • Odpowiedz