Wpis z mikrobloga

  • 0
@moll musiałem zataśmować dziury spowodowane ciężkim śniegiem. Na jeden sezon jeszcze będzie.

Myślałaś kiedyś nad systemem nawadniającym?

U mnie wygląda tak. Rura PE 20 mm, tworzy prostokąt wewnątrz tunelu,
na rogach tego prostokąta z rur "kolanko PE 20", aby łatwo zdemontować na jesień ten prostokąt z rur.
Przy wejściu gdzie chcę podłączyć wodę, na środku segmentu rury, jest "trójnik PE 20 GZ" (= gwint zewnętrzny).
Tędy wchodzi woda.
Do niego wpięty filtr
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@rukh: widziałam coś takiego, ale w tym roku już nie wyrobimy. Jeszcze tylko mauzer do podłączenia pod rynnę stoi i na ten rok tyle inwestycji ogródkowych, w przyszłym roku będę męczyć ;)
  • Odpowiedz
U mnie tak wygląda schemat.
Pomarańczowe to zawory, niebieskie filtry, fioletowe to trójniki i kolanka.

Podwójna moc z mauzerów. To był mój pierwotny plan: https://wykop.pl/wpis/75490049

Taki trójnik czy kolanko (fioletowe) kosztują po około 2.50 zł.

Woda zbiera się z dachu szklarni.

Mam (na pomarańczowo) zamykanie do tunelu, by tylko do szklarni szła woda. Szkarnia jest na lekkim wzniesieniu, dlatego czasem tylko ona ma dostać wodę.
rukh - U mnie tak wygląda schemat.
Pomarańczowe to zawory, niebieskie filtry, fioleto...

źródło: szklarnia i tunel

Pobierz
  • Odpowiedz
@moll: dodajcie na te dolne rurki wzmocnienie w postaci drewnianych szczebli wbitych w ziemię. Później połączcie je od góry robiąc wieniec. Usztywni to konstrukcję i wytrzyma podczas mocniejszych porywów wiatru.
  • Odpowiedz
@moll kup zestaw na aliexpress do podlewania z zraszaczami przygruntowymi, zaplacisz 150zl a a podlewanie sprowadza sie do okrecenia i zakrecania kranu ewentualnie wlaczenia wylaczenia pompy od deszczowki, jak Ci namiot sprawdzic to za 3lata kup z poliweglanu jak folia popeka.
  • Odpowiedz