Wpis z mikrobloga

Gdybam wykorzystać ciśnienie z dodatkowych mauzerów. Każdy by miał osobny filtr z zaworem, potem kilka dodatkowych zaworów by regulować ciśnienie.
I możliwość odłączania każdego segmentu szybkozłączką, by na zimę łatwo móc złożyć system.
Na wężu zamontować wiele kroplowników
#ogrodnictwo #nawadnianie

Macie jakieś sposoby aby wyrównywać ciśnienie? Mi się wydaje że zawory załatwią mi ten problem.
rukh - Gdybam wykorzystać ciśnienie z dodatkowych mauzerów. Każdy by miał osobny filt...

źródło: Tunel i szklarnia schemat 2024

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
Zacznijmy od tego po co i gdzie chcesz wyrównywać ciśnienie?

p.s.
Takie mauzery dają minimalne ciśnienie bliskie zeru więc na prawdę ciężko mi zrozumieć co chcesz osiągnąć

p.s.2
Linie kroplujące wytrzymują ciśnienie kilku atmosfer więc kilkadziesiąt razy więcej niż będziesz miał w tym układzie
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@FejsFak: 2 Mauzery są na wysokości 1m, a jeden jest na wysokości ponad 2m. Zawsze były podłączane pojedynczo i woda z nich ubywała.

Tam gdzie są te cztery luki po środku, w tych miejscach są zawory. Szklarnia jest kilkanaście centymetrów wyżej, i czasem muszę zablokować dostęp do tunelu.
Takie zawory są za kilka złotych.
Używam filtrów siatkowych do wyłapywania liści które się dostały do mauzera.
  • Odpowiedz
@rukh: 1 metr nad ziemią to 0,1 atmosfery a dwa metry nad ziemia to 0,2 atmosfery - w rowerze masz 2 atmosfery co najmniej więc nie za bardzo rozumiem o co ci chodzi z tym ciśnieniem?
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@FejsFak: Gdybym nie dał tych plastikowych zaworów, to szklarnia dostaje mniej wody.

Mauzer 3 będzie musiał być zamykany, by się nie cofała woda w pozostałych mauzerach.
  • Odpowiedz