Wpis z mikrobloga

Najbardziej patologiczne pytanie jakie słyszę przy sprzedaży: a dlaczego Pan sprzedaje? Najlepiej jak jest jeszcze uargumentowane, no bo ma Pan go tylko rok.

U nas jest taka mentalność, że jak już się kupuje auto to niech będzie na całe życie aż pójdzie na złom na żyletki. Mam 28lvl, kupuje sobie auta żeby nimi pojeździć i jak mi się znudzi to zmieniam na inny, co to za pytanie idiotyczne.

#januszebiznesu #motoryzacja #samochody #otomoto #zalesie
  • 75
  • Odpowiedz
@tojapaweu: w takim wypadku może wygodniej byłoby zainteresować się najmem długoterminowym - zmieniasz na nowy co 12-24 miesiące i nie musisz bawić się w sprzedaż + serwis i ubezpieczenie jest po stronie firmy
  • Odpowiedz
Najbardziej patologiczne pytanie jakie słyszę przy sprzedaży: a dlaczego Pan sprzedaje? Najlepiej jak jest jeszcze uargumentowane, no bo ma Pan go tylko rok.


@tojapaweu: niby glupie, bo #!$%@? to kogo obchodzi, ale wszyscy doskonale wiemy, ze w wielu wypadkach sprzedaz jest podyktowana albo istniejaca juz usterka albo zblizajacym sie kosztownym serwisem xD
  • Odpowiedz
@tojapaweu: bo to się ekonomicznie nie opłaca, chyba że wyszukujesz tanie złomy, jako tako naprawisz i sprzedajesz z zyskiem
Inaczej włożenie w pierwszy rok to więcej kasy niż kolejny złom
  • Odpowiedz
@tojapaweu pytanie naturalne, bo to nie jest normalna sytuacja jak ktoś sprzedaje niemal nowe auto. Z drugiej strony na co liczy kupujący? Że usłyszy "a bo mnie #!$%@?ą ciągłe naprawy"? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
wydaje mi się, że to zaleta, że ktoś zrobił polerkę całej karoserii, okleił ppf, dołożył jakieś dokładki, zmienił choćby układ wydechowy, felgi czy założył lepsze opony


@tojapaweu: tak, to akurat jest duża zaleta. Bałem się, że

Hehe xd gleba ()
Dystanse i wiejskie felgi z profilem 35 do miasta

Bałem się że tego typu poprawki wizualne miałeś na myśli
  • Odpowiedz
przykro mi, nie prowadzę programu zniżek dla fajtłap ¯\(ツ)/¯


@Kotouak: Ale to ty pytasz dlaczego kupuję coś innego. Dałem ci przykładową odpowiedź, a mogę inną np, wcześniejszy zaczął generować po latach z racji wieku nowe koszta i chcę coś nowszego i w konsekwencji mniej awaryjnego albo odwrotnie - ktoś we mnie przywalił i trzeba było złomować.

Tymczasem wciąż nie ma sensownej odpowiedzi na pytanie "dlaczego sprzedajesz".
  • Odpowiedz