Wpis z mikrobloga

  • 0
ta na zdjęciu jest z 0,5 kg?


@bolsonn: tak. Można by ją jeszcze nieco bardziej rozpłaszczyć bo ciut za gruba, ale to tak delikatnie. Jak kto lubi w sumie.
  • Odpowiedz
@Krupier taką ilość drożdży jest zabójcza. Rozumiem że ma być szybko ale szkoda brzucha. Lepiej poczekać nawet z 4h i użyj z 2g świeżych drożdży na pół kilo mąki
  • Odpowiedz
@Krupier ten sos roleskiego z Karolinka to ile ma tej papryki w sobie? Zaintrygował mnie

Edit: już wiem, 1,4% suszonej, co opisują jako 14% świeżej. Jeśli jest jak piszą to całkiem ostre bedzie
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@_aqq

Papier jest bezpieczny tylko do 220 niestety i to nie każdy.


Racja. Zapomniałem w sumie o tym. Następnym razem będę robił na kamieniu.

Ja wczoraj robiłem, swojski boczek i kiszona cebula. 250 na kamieniu 7 minut.


Dej. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Jak wędzisz jeszcze na działce?


A nie mam weny jakoś. Póki co żyję warzywkami i już odliczam do sadzenia pomidorsów i papryk. (ʘʘ
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@PrinceAnon

taką ilość drożdży jest zabójcza. Rozumiem że ma być szybko ale szkoda brzucha. Lepiej poczekać nawet z 4h i użyj z 2g świeżych drożdży na pół kilo mąki


15 g drożdży to nie tak dużo na pół kilo mąki. Jakbym codziennie się tak stołował to może wtedy.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@marnynick

@Krupier ten sos roleskiego z Karolinka to ile ma tej papryki w sobie? Zaintrygował mnie


Edit: już wiem, 1,4% suszonej, co opisują jako 14% świeżej. Jeśli jest jak piszą to całkiem ostre bedzie


Jest ostry, nawet bardzo, ale nie na tyle bardzo, że tlumilby smak. Ostatecznie jednak go nie dodałem.
  • Odpowiedz