Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#it #pracait #praca #programowanie

Podzielcie się swoim doświadczeniem w poszukiwaniu pracy. Czy po rozmowie rekrutacyjnej mieliście poczucie, że was zatrudnią? Czy jak rekruterzy mówią, że wyniki będą za X czasu to zawsze znaczy, że nie chcą danego pracownika? Czy jak są kimś zainteresowani, to czy dają znać od razu? W mojej poprzedniej pracy dostałem telefon następnego dnia, że mnie zatrudniają mimo że nie był to koniec rekrutacji. Jestem po kilku rozmowach obecnie, gdzie wszędzie mówili, że wyniki będą za X czasu. Nie wiem jak to rozumieć, dosłownie, czy z podtekstem.



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: nieco ponad rok temu na parę wysłanych CV w ciągu tygodnia odezwały się bodaj do mnie 2 firmy, z czego w jednej z nich wypadłem tak dobrze, że jak mówili na rozmowie technicznej że odezwą się za parę dni, odezwali się jeszcze tego samego dnia z ofertą.

Teraz pomimo, że wysyłam CV na prawo i lewo i teoretycznie pasuję do oferty jak ulał ze stackiem technologicznym i doświadczeniem, to
  • Odpowiedz
To znaczy, ze maja większy wybór i chcą sprawdzić każda opcje.

Czasy eldorado i roboty po tygodniu się skończyły bracie


@unlucky_: To nie o to chodzi. Wybór może jest wśród miernych kandydatów, wśród ogarniaczy padaka jak zwykle, zwłaszcza, że jest znacznie mniejsza rotacja, więc z jednej strony ciężej o fajne oferty, z drugiej ciężej o dobrego kandydata (jak się taki trafi, to wiadomo, że go warto zatrudnić, ale ludzie od
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 1
✨️ Autor wpisu (OP): @blehblehbleh Kim jest ogarniacz? Jeżeli np. mam 2 lata doświadczenia i dostaję zaproszenie na rozmowę, z której nic nie wychodzi, to znaczy, że jestem miernotą? Bo nie odpowiedziałem na jakieś pytanie, które przez 2 lata nie było mi potrzebne? Zrozumiałbym gdyby to był live coding, zrobienie jakiegoś taska, rekruterzy poznaliby moje umiejętności i procesy myślowe, ale rekrutacje do tej pory wyglądają jak przepytywanie przy tablicy w
  • Odpowiedz