Wpis z mikrobloga

Niedawno kupiłem działkę i szok trawa rośnie i rośnie ( ͡ ͜ʖ ͡) przyszedł czas na kosiarkę. Działka 3500+- M2 ok 1000m2 cześć rekreacyjna, druga część rolno-sadowa, trochę drzewek, krzaków i parę "poletek", im więcej czytam tym mniej wiem w temacie kosiarek, musi być spalinowa i z napędem, a budżet to 1500+- ( im taniej to lepiej ale za dobrą mogę i lekko Dołożyć) , może ktos ma coś sprawdzonego i poleci bo jedni piszą jedna lepsza , inny że za taką kasę dwie marketowki po sobie. Teren równy, wiadomo małe dołki się trafią. Głównie trawa i chwasty.
#ogrodnictwo #ogrod #kosiarka #kiciochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 6
  • Odpowiedz
Bywają zakątki, gdzie będzie potrzebna kosa, kosiarką nie podejdziesz dobrze. 35 arów to już trochę zabawy będzie, więc weź to pod uwagę.
Mam podobnie/trochę więcej do obkoszenia i jedno i drugie bierze czynny udział. Najpierw kosa, a później więcej kosiarka.
  • Odpowiedz
@Kamson_San: Kosiarkę mam starą - 15-letnią OleoMaca na silniku Briggsa, a kosę Makity - silnik czterosuwowy.

Tu ci trochę dopowiedzą, a do mnie z pytaniami - odpowiem później. Właśnie idę oddawać się przyjemności koszenia w sadzie.( ͡° ͜ʖ ͡°) i taniec wokół drzewek.

Jeszcze jedna uwaga na szybko, sprawdź, czy coś możesz sobie wypożyczyć, czy jest w pobliżu jakaś wypożyczalnia. Zawsze to lżej dla kieszeni na początek.
  • Odpowiedz