Wpis z mikrobloga

Ale mnie niemiłosiernie wkurza jak po maturze dziennikarze pytają uczniów jak oceniają poziom trudności matury z matematyki. A ci zawsze muszą się wywyższać i walić teksty typu: to był banał, prosty egzamin, którego każdy powinien zdać itp... a później okazuje się że w 1 terminie 16% osób nie uzyskało tych 30%, które gwarantują zdanie. Zebranie 40%, 50% czy 60% to nadal wynik, który nie daje osobie prawo do wypowiadania się o łatwości tego egzaminu. Mam 32 lata i pamiętam, że sam miałem prawie 60% I uważam, że moja matura była trudna. Później czytałem w internecie, że to był banał, prosty jak egzamin gimnazjalny...

Chciałbym poznać wynik tych wszystkich cwaniaków, którzy rozpływają się nad łatwością tego egzaminu.

#matura #egzaminmaturalny #matematyka #licbaza #bekazpodludzi
Ricochet - Ale mnie niemiłosiernie wkurza jak po maturze dziennikarze pytają uczniów ...

źródło: temp_file6648430329219926985

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • 0
@chcesz_czy_nie_chcesz_pytam_sie rozumiem, ale od lat słyszę w wywiadach, że każda matura była łatwa. Czemu ci #!$%@? dziennikarze nie dadzą chodź raz odpowiedzi, przeciętniaka. Tylko wiecznie czyta się, że była matura banalna... osoby które nie zdały albo osiągnęły wynik gorszy będą miały się za jakiś idiotów bo przecież w gazecie pisali, że egzamin był prosty, a mi poszło źle ()
  • Odpowiedz
@Ricochet: no bo to jest banał, naprawdę trzeba być wolnym żeby podstawy nie napisać na 30%. A w wywiadzie nikt sie nie przyzna że jest debilem i nie umie napisać podstawowej matmy
  • Odpowiedz
dlatego napisałem o matematyce, bo ona jest uważana za najtrudniejszy z przedmiotów


@Ricochet: i jest to chyba jedyna z podstawowych matur która ma oficjalną ściągę w postaci karty wzorów, pod lutyōw wystarczy podstawić dane z zadań... Podstawowa, matma jest banalna, co tylko źle świadczy o poziomie nauczania skoro wciąż ludzie po liceum ogólnokształcącym mają problemy ją zdać.
  • Odpowiedz
  • 0
@Dumpster 16% osób, które przystąpiły do matury i nie zdały to nadal duży odsetek maturzystów. W statystyce nie są brane pod uwagę osoby, które nawet nie przystąpiły do matury, bo wiedziały, że nie uzyskają tych 30%. Więc przypuszczam, że osób które mogły nie zdać matury byłoby ponad 20% a to sporo. A tak z innej beczki, ile jest % osób które uzyskały wynik 70%-100%, czyli dla osób dla których matura faktycznie
  • Odpowiedz
@Ricochet: 60 procent to nie jest dużo. Ja tylko polski zdawałem podstawowy, reszta rozszerzenia a było ich 4 . Z przedmiotów z których czułem się słabo albo widziałem że lekcje to cyrk, poszedłem na korki od września przed maturą, mialem z nich powyżej 80 %. Z jednego przedmiotu gdzie co rok na świadectwie miałem 5, nie chciałem iść na korki, chociaż starzy mi proponowali i to był wtedy mój błąd.
  • Odpowiedz