Wpis z mikrobloga

@qew12: Wszystko się zgadza - nie ma spaghetti (rodzaj długiego, cienkiego makaronu), są za to spagety ( ͡° ͜ʖ ͡°) To tak jak ja robię modżajto a nie mojito, i wtedy sobie mogę dać cytrynę zamiast limonki i robić po swojemu. Pro tip. A przekaz OPa jak najbardziej słuszny.
  • Odpowiedz
@Itslilianka: Mam dla ciebie pro tip. Jak będziesz robił sobie kolejny raz sos bolognese, to kup sobie inny makaron np. pappardelle, fettuccine, tagliatelle albo rigatoni. Wszystkie można już dostać w większych marketach. Nie rozgotowuj makaronu. Staraj się go zrobić al dente. Odlej makaron, ale nie przelewaj go wodą z kranu. Potem daj sobie porcję makaronu, który zjesz na patelnię albo do garnka i dodaj do tego sos i wymieszaj. Tak przygotowany
  • Odpowiedz
Wszystko się zgadza - nie ma spaghetti (rodzaj długiego, cienkiego makaronu), są za to spagety ( ͡° ͜ʖ ͡°) To tak jak ja robię modżajto a nie mojito, i wtedy sobie mogę dać cytrynę zamiast limonki i robić po swojemu. Pro tip. A przekaz OPa jak najbardziej słuszny.


@deletenomads: Sztos. Ja też mówię spagetki (albo klutki z #bonzo). Potem sobie robię carbonary z pełnoziarnistymi swiderkami albo
  • Odpowiedz