Wpis z mikrobloga

@cyk21 jeśli dla ciebie 1500 zatrzymanych alkusów w 5 dni to mało, no to pozdrawiam. Wielkość kraju nie ma nic do tego


@d4wid: nie żebym popierał picie przed jazdą (osobiście nie tknę alkoholu jeśli choćby jest cień szansy, że będę musiał prowadzić auto), ale ciekaw jestem, czy nadal w tych 1500 pijanych kierowcach są ujęci rowerzyści po jednym piwku. No i warto pamiętać, że dozwolone w takiej Irlandii 8 promili to
  • Odpowiedz
@d4wid średnio w 2023 roku w Polsce zatrzymywanych było 255 nietrzeźwych dziennie.
To nie wina majówki, wzrost jest 15 procentowy . Zwyczajnie mamy w kraju tysiące debili
  • Odpowiedz
@Ligniperdus: @KaraBooska @Thorrand

Całkiem spora część alkusów jest łapanych na skutek telefonicznych zawiadomień. Czyli np. ktoś jedzie niestabilnie, jakiś inny kierowca to zauważa i dzwoni na 997.

Z samych kontroli drogowych randomów tylu pijanych by nie uzbierali.
  • Odpowiedz
@falden:

Aaa tak, na pewno tak :D

Tylko wiesz... żeby krzywo jechać to trzeba być naprawdę ostro #!$%@?... albo być amatorem w tym sporcie ¯\(ツ)/¯

Widziałem chłopa na własne oczy, co nie mógł stać ani chodzić, ale wózkiem widłowym jechał i operował normalnie.

Na wykopie też raz ktoś wrzucił film jak chłop z tira nie mógł wysiąść, a jechał nim normalnie xD

Poza tym... no z tymi zawiadomieniami jest różnie :D
  • Odpowiedz
  • 0
poza tym, takie kontrole stresują ludzi, generują korki.


@Movet: XDDDDD
O #!$%@? z takim gadaniem to na główną idź, tam podobne takie osobniki będą z IQ żula z małpką
  • Odpowiedz
@Thorrand:

Dosłownie w dwie minuty znalazłem trzy uzasadnienia wyroków w sprawach, w których alkusa zatrzymano na skutek zawiadomienia.

pierwszy fragment:

Oskarżony prowadząc pojazd jechał niestabilnie, przekraczał oś jezdni, technika jego jazdy groziła zderzeniem czołowym z samochodem jadącym z naprzeciwka. Z. L. zadzwonił pod numer alarmowany 112 aby powiadomić służby o swoim podejrzeniu, iż kierowca jadący przed nim samochodem prawdopodobnie znajduje się pod wpływem alkoholu. Połączył się z operatorem. Oskarżony przed miejscowością
  • Odpowiedz
@falden:

No wiem, że tak jest :D

Ale odniosłem wrażenie, że zostało tutaj zasugerowane, że... te 1.5 tys. to dużo (z grupy ogólnej liczby pijaków), bo ludzie zachowują społeczną postawę i większość udaje się wyłapać.

Absolutnie się z tym nie zgadzam. I powtórzę jeszcze raz — żeby jechać krzywo, trzeba naprawdę sporo wypić i jeszcze być amatorem :)
  • Odpowiedz