Wpis z mikrobloga

  • 10
@SzamanMateusz Nie dostałem bo używam i osobiście polecam Yanosika. Nie mówię już nawet o tym, żeby wykorzystywać go do #!$%@?, ale jako przypominajki. Od siebie dodam, że na fotoradarach, niezależnie czy punktowych, czy odcinkowych masz dolny próg zadziałania ustawiony na 10 km/h. Ergo nie dostaniesz mandatu z fotoradaru jeśl na 110 jechałeś 119. Inną ciekawostką to to, że ze względów prawnych nawet jeśli stacjonarny, punktowy fotoradar ma taką możliwość to nie robi
  • Odpowiedz
@SzamanMateusz: Ja dostałem- przyszło gdzieś po 1.5/2 miesiącach. Widziałem, że tam jest pomiar, ale zapomniałem, że to jest "autostrada" tylko z nazwy, więc dostałem za przekroczenie o 9km, bo wyszło 129 średniej.
  • Odpowiedz
@Viking-: nowe już robią plecy i przód także tutaj nie wiem skąd wziąłeś kwestie prawne.

Nowe maszyny to inna bajka niż te stare. Natomiast na ten moment jest ich jeszcze za mało.
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan Otóż w tej chwili chyba już wszystkie fotoradary mają taką możliwość bo canard od jakichś 2 lat prowadził ich wymianę. Co do samych przepisów to nie dalej jak że 3 dni temu na potrzeby jakiegoś artykułu wypowiadała się pani z canard właśnie i o tym wspominała. Być może chodzi o to, że przepisy pozwalają karać tylko kierowców, a nie właścicieli pojazdów
  • Odpowiedz
@Viking-: Oni już tam tak kombinują z przepisami i urządzeniami, że chyba się sami pogubili.
Jedno mówią asy z GITD, co innego mówi Policja, a na końcu jeszcze co innego klepią sądy jak ktoś się jednak postawi.

Teraz nawet z przejazdem na strzałce spóźnionym jest cyrk bo to jak oni to łapią milisekundy za krótko stoisz, ze to zakrawa o śmieszność.
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan Ciężko się nie zgodzić, ale czego oczekiwać w kraju z kartonu gdzie nowe przepisy pisze się szybciej niż przeciętny człowiek potrafi je przeczytać. Na pewno może fotoradar zrobić dwa siecią z tyłu i sprzodu, ale to tylko na motocykle działa.
  • Odpowiedz
Od siebie dodam, że na fotoradarach, niezależnie czy punktowych, czy odcinkowych masz dolny próg zadziałania ustawiony na 10 km/h. Ergo nie dostaniesz mandatu z fotoradaru jeśl na 110 jechałeś 119. Inną ciekawostką to to, że ze względów prawnych nawet jeśli stacjonarny, punktowy fotoradar ma taką możliwość to nie robi fotek w plecy.


@Viking-: Podobno ten wrocławski odcinkowy pomiar ma niżej ustawione widełki
  • Odpowiedz
@WielkiPowrut88 Coś mi się obiło o uszy, ale nie widziałem nigdy żadnej konkretnej wypowiedzi. Być może powstała jakąś plotka z kombinacji "pomiar odcinkowy" i aferki z usuwaniem ograniczeń do 70 km/h. Jednak jak znam życie to może być zwyczajna plotka mająca odstraszyć ludzi, którzy mogli by chcieć jeździć "trochę szybciej", a rzeczywiście ten limit jest jakoś regulowany prawnie. Musimy pamiętać, że część przepisów drogowych było tworzonych tak by posłom i posłankom jeździło
  • Odpowiedz