Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k #programista25k #it #pracait# #pracbaza #kolchoz #scrum #agile #scrummaster #ppbit #pracait

Nic mnie bardziej nie bawi niż fanatycy UoP oraz ZUSu xD To jak zostaną wychoojani za te XX lat pracy to będzie niesamowity kwik. Wysokie podatki, spore składki, a tu z ZUSu ledwo wyjdzie kilkaset złotych kieszonkowego, nie starczy nawet na podstawowe leki czy jedzenie

Tymczasem ogarniające osoby wchodzą na B2B, unikają 5000-6000 zł miesięcznie dodatkowych podatków, za połowę 3k biorą leasing jakiejś fajnej fury, za drugą połowę 3k wrzucają kase w jakiejś inwestycje - akcje, obligacje, ETF, giełda, krypto i będą mieć 5x większe emeryturę niż UoPiarze ZUSiarze xD
nad__czlowiek - #programowanie #programista15k #programista25k #it #pracait# #pracbaz...

źródło: zus

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
@Krolik: no to se licz na ten ZUS. Ja na ZUS nie liczę bo widzę jak niskie ludzie mają emerytury mimo tego, że przez dziesiątki lat płacili ogromne składki na swoją emeryturę.

Ja mam plan B w postaci kryptowalut, nieruchomości, złota i srebra, etfów. Zobaczymy kto lepiej na tym wyjdzie.
  • Odpowiedz
@damienbudzik: no ja znam trochę ludzi którzy inwestowali w fundusze przed 2008 na górce to takie emerytury z tego zobaczyli że hej! To że Ci niska emerytura z ZUS wychodzi to dlatego że po prostu mało tam odkładasz na emeryturę. ZUS to nie tylko składka emerytalna. Inne składki robią sumę a nie przekładają się na emeryturę.
  • Odpowiedz