Wpis z mikrobloga

#globcio #bekazlewactwa #ocieplenieklimatu

W latach 90. popularna była dziura ozonowa i kwaśne deszcze. W Świecie Nauki i innych popularnonaukowych czasopismach pisano poważnie, że będziemy żyć pod kopułami, bo z nieba za 10 lat będzie leciał kwas. Co drugi mieszkaniec Ziemi miał umrzeć na czerniaka skóry.

Widać dzisiaj, że po 30 latach ta narracja jest identyczna, ale bardziej wyrafinowana. Walczy się z naturalnymi zjawiskami, które mają miejsce - ze zmianami klimatycznymi. Jak świat światem klimat się zmieniał, ponieważ atmosfera to olbrzymi układ chaotyczny z miliardami zmiennych. Zadufanie, które pozwala myśleć takiemu klimatycznemu bubkowi, że to właśnie on odpowiada za zmiany w tym systemie, bo jego auto spala benzynę, jest śmieszne.

Czy powinniśmy dążyć do poprawy naszych środowisk - tak! Ale piękną przyrodą biedne społeczeństwa nie nasmarują chleba. Przemysł jest konieczny dla ekologii! To rozwój przemysłu chemicznego zmniejszył popyta na kość słoniową. Farmacja zmniejszyła wycinkę lasów deszczowych i hekatombę zwierząt pozyskiwanych na leki. Tak to wygląda.
  • 235
  • Odpowiedz
@arysto2011: Klimat zawsze się zmieniał. W ostatnim czasie tempo jest niezmienione w stosunku do historii. Obrazek poniżej niepowiązany.

Gratulacje, Twój obrazek pokazuje, że działanie podjęte przez ludzkość w celu ograniczenia produkcji freonów spowodowały odwrócenie procesu niszczenia warstwy ozonowej. Dziękuję za poparcie moich słów.
Bestiariusz - @arysto2011: Klimat zawsze się zmieniał. W ostatnim czasie tempo jest n...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
@arysto2011: kwintesencja prawackiego chłopskiego rozumu. Problemów z dziurą ozonową i kwaśnymi deszczami nie masz właśnie dlatego że świat coś zrobił. Z kim ja tu kurła siedzę…
  • Odpowiedz
@sailor_73: #!$%@? na każdym polu. Czy co roku trzeba wymieniać telefon, pralke, chłodziarkę? Kupować co chwile nowe ubrania, buty, bo coś wyszło z mody? To nie jest hasło pod publiczkę, tylko to jest jedyna rzecz jaką mogę zrobić dla klimatu to podejmować świadome decyzje konsumenckie. Czy ma to wpływ na mój poziom życia? Absolutnie żaden.
  • Odpowiedz
  • 0
@janekplaskacz a gdzie? Powiedz mi bo całe życie mieszkam w górach a nie widziałem tego co fundowali w telewizji a mam wystarczająco dużo lat by pamiętać te rzeczy ( ͡º ͜ʖ͡º) i tak my szaraki ograniczymy zużycie a bogaci poleca sobie swoimi samolotami na konwencje by dyskutować jak nam jeszcze bardziej zabrać. Ich jeden lot wytworzy tyle co ty przez całe życie nie jesteś w stanie (
  • Odpowiedz
Zgadzam się z Tobą, że przede wszystkim powinni dobrać się do dupy bogatym, bo to oni głównie przyczyniają się do ocieplenia klimatu, ale sam jako konsument staram się ograniczyć swój wpływ na planetę.
  • Odpowiedz
@wolny_kot: to jest jak z ta anegdotka o tym jak babcia mowila ze trzeba isc do kosciola przed egzaminem wtedy napewno się zda, i jak sie poszlo i zdalo to babcia odtrabila ze to dzieki panu bogu, a jak sie poszlo i nie zdalo to babcia stwierdzala ze to dlatego ze za malo chodziles do kosciola xD
  • Odpowiedz
@arysto2011: które konkretnie? żebyśmy mogli rozmawiać na tym samym poziomie. no i oczywiscie skoro przeczytales to nie bedziesz mial problemu powiedzieć jakie te artykuly wymieniaja naturalne przyczyny zanikania ozonu
  • Odpowiedz