Wpis z mikrobloga

W kontekście potencjalnej wojny Polska vs Rosja często słyszę że atak na Polskę to będzie także atak na NATO, ale chyba nigdy nie słyszałem żeby ktoś mówił że atak na Polskę to atak na NATO I UE. Przecież UE mimo iż Ukraina nie jest jej częścią przekazała Ukrainie więcej niż USA i kraje członkowskie UE finansują pomoc humanitarną dla osób starszych i generalnie tych którzy są obciążeniem dla systemu Ukraińskiego dzięki czemu Ukraina może wydawać na armię ponad 30% swojego PKB. Nie wyobrażam sobie żeby jednocześnie mogli wydawać takie sumy na armię i utrzymywać ludzi starszych, ciężko chorych i innych którzy są obciążeniem dla systemu ze względu na swój stan. Zakładam że w przypadku ataku na kraj członkowski ta pomoc będzie o wiele większa więc dla nas zarówno NATO, USA I UE są równie ważne w potencjalnym konflikcie i powinniśmy wzmacniać te 3 fundamenty naszej obronności.

#wojna #ukraina #rosja #polska #polityka #europa #swiat #geopolityka #ue #nato #usa
kkecaj - W kontekście potencjalnej wojny Polska vs Rosja często słyszę że atak na Pol...

źródło: polska-i-europa-unia-europejska-ue-mapa-02-104925294-753x424-1

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kkecaj: Dokładnie to sobie pomyśleli Litwini, wdrażając Euro. Wjazd na Litwę da mocno po piździe Niemcom, którzy będą musieli zareagować.
  • Odpowiedz
@kkecaj: I tu niestety wychodzi kompletna dupowatość UE, która leży całkowicie jeśli chodzi o piar, umiejętność tworzenia pewnego mitu, demonstrowania mieszkańcom, że jest to jakaś całość, ciągłość kulturowa od portugalskich wybrzeży po Finlandię, coś co miałoby w sobie chociaż trochę z tej namacalnosci mitu USA ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@jajcek: No, gdyby UE jakimś cudem własnymi siłami #!$%@?ła ruskim i zmusiła ich do uznania porażki, kajania się, a później zadośćuczynienia, nie podskakiwania i grania wg narzuconych reguł, a dodatkowo jeszcze wzrostu dobrobytu w wyniku tego zwycięstwa, to faktycznie ubocznym skutkiem tego mógłby być wielki mit takiej formacji i odczuwanie jedności na zdecydowanie wyższym poziomie, coś, czego ten kontynent dawno nie widział. Ale to sci fi.
  • Odpowiedz
@Borg-Net: Moja opinia ma tutaj #!$%@?, a nie znaczenie xD

Bliżej mi do Euro niż dalej. Ale Euro samo w sobie nie daje niczego poza tańszym kredytem.

Polska ma stosunkowo niski dług i Euro w tej kwestii wiele by ułatwiło, szczególnie pracę polskich firm na Zachodzie. Na pewno podniosłoby konkurencyjność polskiego przemysłu, bo ułatwiłoby finansowanie. Euro ułatwi również import/eksport, bo kilkunastoprocentowe ryzyko kursowe często przekracza
  • Odpowiedz
@jl23: Dzieki! jednak Twoja opinia ma znaczenie (przynajmniej dla mnie) bo widze, ze Ty dobrze ogarniasz rozne zawilosci i jestes ekspertem wsrod wykopowych "ekspertow" :) ps. Twoj nick jakos nawiazuje do J-23 ? ;)
  • Odpowiedz