Wpis z mikrobloga

#informatyka #it #programowanie #pracait #pracbaza #praca

Przyczyny upadku branży IT:
- wysyp youtuberów którzy chwalili się jak wspaniale pracuje się w IT. HRjterzy - szerzyli fałszywe stereotypy o programisatach, nagrywali filmiki niby prześmiewcze że programiści są tymi, którzy na rozmowach rekrutacyjnych stawiają warunki, parodiowanie rozmów rekrutacyjnych - rekrutacje w It są proste jak układanie klocków. Pamiętam również film w którym wyśmiewali studia w IT
Był chyba film z motywem profesora studentów kreowany na głupka który mówił że HTML to język programowania. Ludzie komentowali te filmy mniej więcej tak - jestem magazynierem, zapisałem się na bootcamp, dzięki wam chłopaki odkryłem pasję do It, hehe.
- wysyp youtuberów którzy przkonywali, że do IT nie potrzebne są studia - Aniserowicz który nagrywał filmiki jak zostać dobrym programistą, mówił o tym że przyjmują do IT ludzi bez studiów i w ogóle wystarczy samozaparcie żeby dostać pracę
- wysyp szkół programowania
- programiści sami nie widzieli problemu w tym, że ich firmy zatrudniają samouków, bo według nich skoro kandydat przeszedł rozmowę rekrutacyjną to jest sprawiedliwe, liczą się umiejętności a nie papier
- chwalenie się publicznie zarobkami, graniem w gry w trakcie pracy, chwalenie się kilkoma etatami podczas zdalnej
- jawność zarobków - "na ofertę bez widełek nie aplikuję". Na 4p wątek na 500 stron, w którym niewartościowaniu ludzie piszą z dokładnością do miesięcy ile zarabiają i o ich formie umowy.
- portale które pisały artykuły z rankingami najlepiej płatnych zawodów wypisując informatyków na pierwszym miejscu, pomijając inne wysokopłatne zawody - lekarze, przedsiębiorcy, właściciele biznesów.
- promowanie przebranżowienia magazynierów, zachęcanie matek do programowania, dofinansowania do kursów z UE
- współpraca portalu pracy IT u jednego z największych youtuberów w polsce , który na każdym filmie reklamuje kto jest sponsorem - firma ma w nazwie "join IT".
- frajerzy którzy udzielają porad na forum w temacie "mam buga" za darmo, po pracy. U prawnika, u lekarza , u doradcy podatkowego srogo się płaci. Nawet korepetytor nie wytłumaczy ci za darmo.
- open source - promowanie commitowania do cudzego projektu za darmo jako słuszna idea "otwartego oprogramowania". Niektóre framoworki np. React powstały z pracy frajerów za darmo. Frajerzy nadal commitują do repozytorium Reacta bo chcą mieć wpis w CV że dodali commita do biblioteki z 100k gwiazdek na githubie, potrzebują dowartościować się tym mimo że nikt im za to nie zapłaci, a co jeszcze śmieszniejsze właścicielami tych bibliotek opensourcowych są korporacje typu Facebook z zyskami liczonymi w milardach dolarów.... XD
- wyścig szczurów w pracy - kołowrotek wymyślony dla szczurów programistów pod nazwą SCRUM - wmawianie programistom że praca bez spisywania jasnych wymagań dokumentacji jest okej bo to jest "Agile" spryt i samoorganizacja zespołu. Musisz sam sobie organizować pracę. Codzienne wypytywanie o to co robisz, kiedy skończysz, czy dasz radę wcześniej i co będziesz robił w następnej kolejności. Poniżające zdawanie sprawozdań przed osobą która najczęsciej nie jest osobą z wykształceniem technicznym (często przebranżowiona po jakiejś zoologii) i nie rozumie języka technicznego, ale przyjęli takiego bo fajnie się uśmiecha i umie nawijać jęzorem.

Podsumowując głównym problem który przyczynił się do upadku tej branży są i byli niedowartościowani ludzie, bez życia prywatnego, z ogromnym ego, którzy mieli potrzebę obnoszenia się ze swoją wspaniałością bo zarabiają KOKOSY (minimalną pensję u Niemca). Dla których liczy się umiejętności nie papier, a związki zawodowe są lewactwem niepotrzebnym bo mają dobre warunki, piłkarzyki i owocowe czwartki.
  • 20
  • Odpowiedz
  • 23
@p0melo: jaki upadek? przeciez ta branza dopiero sie rozkreca xd po prostu korekta rynku, wyczyscilo nierentowne projekty, a wraz z nim ludzi
  • Odpowiedz
  • 14
@mcsQ: aha i zapomniałem napisać też o takich - z syndromem wyparcia, którzy złego słowa nie powiedzą o tej świętej branży IT. Kryzys? Troll. Spadek stawek? Troll, ja dostaje oferty na skrzynkę, musisz być trollem. Wzrost presji na szybkość dowożenia zadań - najwyraźniej jesteś słabym programistą, nie każdy może nim zostać. Google zwalnia 10 tys pracowników? Pewnie wszyscy z HR polecieli.
  • Odpowiedz
@p0melo: Zapodaj jakieś dowody/statystyki na ten upadek xD.
Sprawa jest prosta, był tani pieniądz to zatrudniało się kogo popadnie z nadzieją, że się wyrobi. Teraz pieniądz swoje kosztuje i racjonalniej jest wydawany, słabe projekty są zamykane - naturalna selekcja. Wróci tani pieniądz, to wróci ssanie na rynku na ludzi oraz zwiększy się tolerancja na ryzyko.
  • Odpowiedz
  • 7
@azmar: nie wróci, bo na stanowiska powchodzili ludzie po kursach, po roku bycia samoukiem i teraz tacy ludzie są na stanowisku mida-seniora. Ludzie bez wykształcenia IT, po jakimś gównokursie wzięci do przyuczenia za psie pieniądze i zajmują miejsca ludziom którzy zdobyli papier. Naprodukowali ich tyle że mogą sobie teraz obniżać stawki do woli taki był cel. U lekarzy czy prawników czy u księgowych zdaje się egzaminy potwierdzające kwalifikacje nie wezmą nikogo
  • Odpowiedz
@5da4266d3de6dbaf425a2d4fc16225d0: lol u mnie 3/4 midów u seniorów to absolwenci bootcampu. Nawet nie zdajesz sobie sprawy ilu bootcampowiczów weszło do branży w latach 2016-2020. Wtedy nie było nagonki na bootcampy, dopiero od ok 2020 kazdy cisnie po bootcampach i juniorzy nie są mile widziani po bootcampach od tego czasu, ale do 2020 każdy absolwent bootcampu mógł na luzie wejść do branży
  • Odpowiedz
@p0melo: Nie zgadzam się w większości. Problemu raczej aż takiego nie ma. Owszem cznnik ludzki jest grany bo spoleczeństwo idiocieje z roku na rok. Dobrych specjalistów jest tak napawdę bardzo mało. Prawdziwi zawodowcy NIE przeglądają YT, nie czytają bzdur na jakiś forach i nie posiłkują się google w celu pozyskania np. wiedzy. Podstawa to UGRUNTOWANA wiedza teoretyczna pochdząca z książek, dokumentacji itd itd... Oczywiście takie osoby nie dzielą się swoją wiedzą
wojciet - @p0melo: Nie zgadzam się w większości. Problemu raczej aż takiego nie ma. O...

źródło: Zrzut ekranu z 2024-05-03 02-25-47

Pobierz
  • Odpowiedz
@p0melo: programiści odkrywają, że nie są nadludźmi z legitymacją do klasy średniej, a co najwyżej wysoko opłacanymi specjalistami zawodowymi, przy czym nie każdemu programiście z góry zakłada się, że jest specjalistą ( ͡° ͜ʖ ͡°). Nazywanie tego upadkiem jest po prostu śmieszne, trochę trudniej wejść w branżę i odjechać z zarobkami, a wy już sracie portkami z wizją ustawiania się do kolejki w pośredniaku xD. Winne temu
  • Odpowiedz
@patryk_ekiert: To tylko kolorowe obrazki:) ale spoko .. mogę podstawy opisać tego co widać na obrazkach. system około 7-10 lat, który zazwyczaj nie działa lokalnie. Musi bez pudła odpalić dowolny sprzęt z całkowitym pominiecięm zagadnień związanych z np. bios/efi/secure boot itd... Trzy podstawowe architerktury (x86, x64, arm). Całkowicie zaniedbuje lokalne urządzenia sieciowe sprzętu, na którym startuje posiadająć własny net, przstrzeń "dyskową" idącą w kilkadziesiąt tera. Oczywiście niesbędne usługi sieciowe. Skoro sprzęt
wojciet - @patryk_ekiert: To tylko kolorowe obrazki:) ale spoko .. mogę podstawy opis...

źródło: Zrzut ekranu z 2024-04-12 02-05-19

Pobierz
  • Odpowiedz
@p0melo: moim zdaniem hrjterzy IT standuperzy wyrządzili branży większy napływ ludzi niż bootcampy. Setki pseudo śmiesznych filmików jak to w IT się nic nie robi i 30k wpada. A teraz ludzie się dziwią skąd 2000 CV w miesiąc na juniora
  • Odpowiedz
@patryk_ekiert: nie moja natura choć takie teraz standardy co widać na tym portalu. polemika za wszelką cenę, wyzwiska... nieudolne próby dowartościowywania się ludzi mających problemy z samooceną.
  • Odpowiedz
@p0melo Jestem w trakcie 5 rekrutacji, jedna do kraju kwitnącego hamburgera. Ale to odpaliło dopiero w połowie kwietnia. Wszystko linkedin
  • Odpowiedz