Wpis z mikrobloga

Mirki z #motoryzacja #samochody pytanko problemowo/serwisowe. Samochód VW Caddy z 2017, benzyna, automatyczna skrzynia. Przy bardziej agresywnym przyspieszaniu pod górkę (np. start na światłach mocno pod górkę) czasami pojawia się zgrzytanie ze skrzyni biegów. Dźwięk podobny do tego jaki jest w manualu przy próbie zmiany biegu z nie do końca wciśniętym sprzęgłem. Nie mam doświadczenia z automatami. Pytanie: jeździć obserwować i czekać do wizyty w warsztacie (za dwa tygodnie), czy może natychmiast zaprzestać jazdy bo zaraz coś pierdzielnie na dobre?
  • 7
  • Odpowiedz
@4833478: dsg się nie kupuje.
10-15k szykuj na remont skrzyni. I tak wszystko trzeba zrobić jak ma być dobrze. Jak chcesz automat to trzeba było wybrać innego producenta, jak chcesz vaga to tylko ręczna skrzynia. za dużo widziałem padniętych DSG aby to chociaż kijem trącić
  • Odpowiedz
  • 0
@everybodykombinerki: Dzięki za sensowną odpowiedź. Pytanie bonus. Skoro to jest skrzynia z normalnymi sprzęgłami, to jakim cudem samochód jest w stanie stać na hamulcu np. na światłach? Jeszcze rozumiem, że może automatycznie wrzucać luz, chociaż nie czuć nic takiego. Ale co jak się stoi pod górkę albo na krawężniku i nawet bez hamulca samochód nie jedzie tylko "walczy z grawitacją"? W tym czasie sprzęgło po prostu się pali, czy może
  • Odpowiedz