Wpis z mikrobloga

Którą wkrętarkę byście wybrali? Parkside ma moment maksymalny 60, ryobi podaje 52

https://www.lidl.pl/p/parkside-performance-akumulatorowa-wiertarko-wkretarka-20-v-pabsp-20-li-c3-bez-akumulatora-i-ladowarki/p100363114?

https://pl.ryobitools.eu/elektronarzedzia/wiertarki-i-wkretarki/wiertarko-wkretarki/rdd18/rdd18-0/?

Przeznaczenie to różne prace w domu. Z parkside mam obecnie pile szablasta i miałem te wkrętarkę, była ok, ale ciekaw jestem czy ten moment będzie faktycznie problemem w ryobi. Poradzi to sobie na przykład przy pracach dekarskich? Dłuższe wkręty w twarde drewno pójdzie?

#wkretarka #narzedzia #elektronarzedzia #dom #garaz #majsterkowanie #parkside #ryobi #pytanie #remontujzwykopem
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Shatter: jak masz już aku parksida to bierz parkside, dodatkowo za parksidem przemawia silnik bezszczotkowy = wyższa predkość i moc
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Issac tylko mam jeden akumulator do parkside, który mam spięty z piłą szablasta. A na ryobi znalazłem fajna promocje z dwoma aku za 500 cbln xd
  • Odpowiedz
@Shatter: to może warto w inną markę jesze spojrzeć, jakaś makitka, erbrauer Ryobi jest fajne, sam mam od zajebca ich sprzętu, ale jednak ma drogie akumulatory.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Smarek37 Makita to jednak za drogi interes. Ryobi mi się dość korzystne cenowo wydawało. Ale też wiem, że na pewno 4 Ah by się przydało, szczególnie gdybym chciał kupić coś typu zakrętak czy kątówka
  • Odpowiedz
@Shatter: zakrętarka spokojnie radzi sobie z małymi akumulatorami, szlifierka, wyrzynarka itp fakt bez szans. To poluj wtedy na zestawy typu wkrętarka plus 2-3 akumulatory. Czasami są 3 małe w zestawie, czasami jeden mały i jeden większy. Sam tak najczęściej kupowałem, dlatego mam jeszcze 8 nierozpakowanych wkrętarek od Ryobi
( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Smarek37 no właśnie teraz jest zestaw 2x2Ah do ryobi z wkrętarka w dobrej cenie.
Ale faktycznie, 4Ah to już 300 zł, sporo. Parkside 100 mniej. Rozważam też einhell, bo tanie i zdarzają się promki na aku
  • Odpowiedz
@Shatter: między performancem a einhellem to bym jednak brał to pierwsze. Też ich używałem i fakt dają radę, tylko nie wiem czy zwróciłeś uwagę, że te narzędzia są nisamowicie głośne. Trochę to #!$%@?@ce na dłuższą metę
  • Odpowiedz
@johny-kowalski: nie próbowałem zamienników, bo szczerze mówiąc mam złe doświadczenia z nimi przy innych sprzętach typu telefon, aparat.
Musiałbyś wyczaić po opiniach co ludzie piszą. No ale cena kusząca widzę.
  • Odpowiedz