Wpis z mikrobloga

Polak NIGDY nie będzie miał nic na własność, co mnie zresztą niezmiernie cieszy, bo jest pozbawionym intelektu utracjuszem, bez ambicji i wyobraźni, z zerową wiedzą ekonomiczno - finansową. Polak ZAWSZE będzie biedny gdyż:

- ciągle MUSI próbować nowych rzeczych. "O, Halyna patrz, nowy zółty Monsterek od Buddy z barwnikami E420 i E2137, z takimi jeszcze nie piłem, weźmiemy se po jednym na spróbunek, 7,99, co to jest".
- nonstop żre i konsumuje, robi spontaniczne i chaotyczne zakupy, kupuje rzeczy mu niepotrzebne zamiast przejrzeć gazetki trzech wiodących supermarketów w aplikacji Tropiciel Okazji, kupić coś na promocji i zaplanować posiłki
- faszeruje siebie i swoje dzieci śmieciowym żarciem z MC donalda zamiast zaprosić rodzinę na obiad do jakiejś domowej jadłodalni polecanej przez Książulo, lub samemu zrobić w domu placki czy kopytka.
- jest więźniem korporacji, opłaca jakieś Netflixy i Amazony bo nie ma co oglądać w TV, później twierdzi że obcuje z kulturą wysoką, a nie posiada w domu ani jednej książki.
- nosi telefony w samym gumowym kondonie albo i wcale, przez co ma wiecznie zbity ekran i ciągle musi zamawiać nowy, kupuje iphony na kredyt.
- zamiast dbać o jeden samochód co rok kupuje nowego gruza żeby przycebulić na OC, a pozatym to "łon se musi już zmienić bo tamten to już mu się znudził i kolor mu się już nie podoba"
- nie potrafi oszczedzać pieniędzy, ma 15 kart kredytowych w 10 róznych bankach, jak mu brakuje to leci do lombardu sprzedać dzieciakowi laptopa albo wystawia na Vinted używane majtki.
- łapie sie jak dziecko na kolorowe i krzykliwe reklamy, kupuje drogie Airmaxy, Dunkiny, kurtki North Face, zamiast ubrać sie jak człowiek w Housie czy Croppie.
- jeździ na wakacje do Zakopanego i zamawia drinki z baru zamiast kupić se coś wcześniej w Biedronce.
- jest leniem, który woli wziąć kredyt niż samemu zrobić coś koło chałupy, zastawia się czasem spędzonym z rodziną, a i tak całymi dniami siedzi na tiktoku
- kupuje niepotrzebne gadzety i graty, typu robot roomba, termomix, samojezdna kosiarka husqvarna czy wkretarka milwaukee zamiast parkside

Jak myślę o Angliku to oczami wyobraźni widzę dystyngowanego dżentelmena popijacącego herbatkę o 17.00, Niemiec kojarzy mi się z rozsądnym człowiekiem kalkulującym wszystko na zimno, a Polak? Polak to taka chałapa, zachłyśnięta kapitalizmem, który zachowuje sie jakby pierwszy i ostatni raz był w sklepie. Taki mały dzieciak, który nie zna wartości pieniądza, więc bierze z półek to co najładniej opakowane i wyeksponowane.

#bekazpodludzi #bekazlewactwa #polskiedomy #nieruchomosci #motoryzacja #gotujzwykopem #netflix #ksiazulo #iphone #ekonomia
daeun - Polak NIGDY nie będzie miał nic na własność, co mnie zresztą niezmiernie cies...

źródło: temp_file3444854692187686128

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
zamiast ubrać sie jak człowiek w Housie czy Croppie


@daeun: xD dalej nie czytam, to musi być bajt

ale i tak 3/4 co przeczytało to się zgadza, tylko nie biorę kredytów, nie chodzę do lombardów i auta kupuje tylko w salonie
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@papciebabcie skad o tym wiem? Debile sami sie tym chwalą w towarzystwie. Pijany polak traci nad sobą jakiekolwiek kontrole, nie patrzy na ceny, stawia wszystkim, ma gest, na drugi dzień budzi sie z kacem, żali grażynie ile #!$%@?ł, leci do żabki po energola bo musi se teraz uzupelnic elektrolity xDDD
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@dobry-informatyg tak, dzieki temu nie musisz nosic szkła na ekranie. To jest akurat fajny temat bo pokazuje jak wybiorczo Polak szanuje dobra materialne. Gruz? chooj, 20 zlotych na myjnie, piana, proszek, nablyszczacz, wosk. Iphone za 6k zlotych, a #!$%@? do kieszeni razem z kluczami i monetami, co sie złego może stać xD
  • Odpowiedz
@daeun: może jeszcze mam kłaść folie albo pokrowce na fotele w aucie, żeby nie zniszczyć?xD. Co za biedacki mental. Zakładam, że na łóżko w domu kładziesz kocyk, żeby ci ludzie nie siadali bezpośrednio i nie niszczyli xD.

Wracając do etui, to jest niepraktyczne gówno dla starych ludzi, zawsze kisnę jak widzę z tym kogoś, a zazwyczaj jest to osoba >50 lat. Najbardziej bawi jak chce zrobić zdjęcie ale mu ta
  • Odpowiedz