Wpis z mikrobloga

Ten człowiek powinien zostać w jakiś sposób uhonorowany, dzięki niemu w skali kraju zaoszczędzono ileś miliardów PLN na zapewne i tak spartolonej robocie, a wielu ludzi odkryło że ta budowlanka to żadna religia/czarna magia, tylko kwestia nauki.
Sam z Mariem na ekranie obok kładłem płytki w pokoju i zaoszczędziłem wtedy 1500 zł.
#budownictwo #budowadomu #budujzwykopem #januszebudownictwa #mariobudowlaniec
Tomek3322 - Ten człowiek powinien zostać w jakiś sposób uhonorowany, dzięki niemu w s...

źródło: 74660_559425b82a07e

Pobierz
  • 117
  • Odpowiedz
@Cyk_dwujeczka: kolego to już dawno podłoga leży a dziś skończyłem listwy kłaść ( ͡° ͜ʖ ͡°) a poziomu to wcześniej nie było bo wylewki poszło 3,5 tony xD teraz bardziej w niektorych miejscach miałem minimalne różnice ale to wyrównało się 5mm podkładem i jest git ( ͡° ͜ʖ ͡°)w przyszłym tygodniu wprowadzka a wystartowałem 10 stycznia xD bedzie plus minus 4 miesiace remontu
  • Odpowiedz
@Tomek3322: mam ojca budowlańca, ale to od Maria nauczyłem się wszystkiego :D Dziś robię całkiem nieźle elektrykę (już kilka instalacji mam za sobą), płytki, gładzie, malowanie. Nawet nie chodzi o oszczędzanie na spartolonej robocie, ale zwyczajnie taka robota sprawa mi przyjemność po całym tygodniu pracy przed kompem. Zacząłem dodatkowo dłubać w drewnie, spawam i krawat też już umiem wiązać. Mario - dzięki!
  • Odpowiedz
  • 3
@Frugos: ja elektryki nauczyłem się po tym, jak zaprosiłem "fachowca" który chciał mi rozwalić pół mieszkania, gdzie chciałem tylko w 2 pokojach zrobić instalację.
Powód do rozwalenia był taki: instalacja była w starym stylu w puszkach, a on stwierdził że takie coś stwarza niebezpieczeństwo i trzeba wszystko zrobić od nowa. Wycenił samą robotę na 3.5k PLN, jeszcze chciał sam przewody kupować, wmawiając mi, że te marketowe nie mają prawdziwej miedzi, a
  • Odpowiedz
@Tomek3322: No czasem bywa jak mówisz, ale generalnie mógł mieć trochę racji. Przewody w marketach często są słabe lub mocno przepłacone. Na takich kablach np. Zielonka można sporo zaoszczędzić kupując w necie lub w hurcie. Stare instalacje stwarzają zagrożenie, to prawda, ale głównie właśnie na łączeniach (kontakty, włączniki, puszki) i warto zrobić rewizję tych połączeń. Ja już w zasadzie robie wszystko od zera, tj. układanie przewodów, kompletna rozdzielnia i punkty. Nie
  • Odpowiedz
@zeus_pl: bardzo dobry system, tylko pamiętaj jak nie będziesz mógł wyjąć tego gwoździka to nie szarp na siłę kombinerkami, weź szpachelkę i go upchnij w fugę, te blaszki na allegro na kilogramy za grosze idzie kupić. A ja głupi chciałem na siłę wyjąć i wyszczerbiłem kafla :)
  • Odpowiedz
@Tomek3322
Z Mario zrobiłem gładzie na całym poddaszu i klatce schodowej w zeszłym roku a szerzej z YT robiłem tynki i instalację elektryczną w garażu, hydroizolację i płytki na balkonie.
  • Odpowiedz
Jak ktoś ma odrobinę pojęcia o budowlance to wie, że przed takim ludźmi należy innych ostrzegać. Bo jak inaczej myśleć o człowieku, który przykładowo kładąc listwy przypodłogowe na lekko krzywej ścianie, żeby listwa nie odstawała na krzywiźnie po prostu ją przebił gwoździem (albo wkrętem, już nie pamiętam a nie będę szukał) na wylot? Później tą listwę szpachlował i malował bo wyglądała ją Gunwno xD I takiego druciarstwa uczy ten wasz wspaniały Mario.
  • Odpowiedz
  • 1
@StanislawAniol: a co miał robić na krzywiźnie?
Ja już miałem do czynienia z takimi aparatami, którzy najlepiej by taką ścianę zburzyli i postawili od nowa.
Jakbym był budowlańcem, to klientowi bym tak nie zrobił bez jego zgody, ale u siebie przejdzie wszystko co nie bije w oczy.
  • Odpowiedz
@Tomek3322 w takim przypadku zacząłbym od wyboru listwy która jest elastyczna i ma możliwość formowania na krzywiznach, do tego ma wielopunktowy montaż więc można ją dociągnąć w takim miejscu do ściany. A w jego przypadku to od biedy dałbym to na kleju montażowym, rozpórka i by docisnął na czas schnięcia.
  • Odpowiedz
  • 3
@StanislawAniol siedzę na kilku grupach budowlanych i to co niektórzy odjaniepawlają za dziesiątki tysięcy złotych, to sam wolę to sknocić.
Pomijam fakt, że każdy wykonawca chce wydymać i wydusić z inwestora jak najwięcej, każdego musisz pilnować jak złodzieja, nieroba, chałturnika i debila, a wydajesz kilkuletnie zarobki.
Hitem są teksty. Jak było tanio i beznadziejnie to "miało być tanio,to jest tanio", a jak było drogi i beznadziejne to trzeba było pilnować(znać się) albo
  • Odpowiedz
  • 1
Dwa miesiące temu wyremontowałem swój cały pokój, od kładzenia gładzi gipsowej na całych ścianach, po gładź szpachlową, aż do wymalowania całego pokoju. Super człowiek i świetny instruktor, ciekaw jestem ile zaoszczędziłem dzięki niemu, ale pewnie w opór.
  • Odpowiedz
Nie wiem czemu taki pojazd po budowlancach, wyceniaja sie na tyle na ile moga. Kiedys ludzie to sami robili, teraz sa lamagi ktore nic nie potrafia, i wola walic konia w dniu wolnym to placa, reszta robi samemu.
  • Odpowiedz
@Iskaryota: ja tynki zacząłem od siebie xD i u sibie mam tak chjujowo zrobione, że Wiesio byłby dumny, u rodziców już zrobiełem średnio xD ale u siostry to już pryma sort, że sam sobie zazdroszczę, że tak #!$%@?łem perfekcyjnie

Ale zanim zacząłem, to oglądałem filmiki, i w komentarzach zawsze było - po #!$%@? tłumaczysz jak nie umiesz robić, ale #!$%@? robota. To wyszedłem z yt i wszedłem na stronę producnta po
  • Odpowiedz