Wpis z mikrobloga

Bożu, czekałem na niego z 2 godziny, aż usiądzie na tej gałązce, którą ja chcę i którą ja wybrałem
W końcu się udało, skubaniec szybki jest. Mega jestem zadowolony, bo ciężko zimorodkowi zrobić ładne zdjęcie. Wybaczcie ze wrzucam zdjęcie aparatu, ale prosto z terenu, później wrzucę po obróbce ;D W rogu widać jaki crop, bo bliżej nie chciał siadać xD

Obserwuj mój tag #pixerdo po więcej autorskich zdjęć

#fotografia #zwierzaczki #przyroda #smiesznypiesek #tworczoscwlasna #ornitologia
iErdo - Bożu, czekałem na niego z 2 godziny, aż usiądzie na tej gałązce, którą ja chc...

źródło: 20240428_092412

Pobierz
  • 159
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Nawet_Fajny: Nie wiem gdzie mieszkasz, ale w Pomorskim wybierając się na kajaki, powiedział bym ,że 4 na 5 spływów zawsze płynąć jako pierwszy kajak to jakiegoś skubańca widzę.
  • Odpowiedz
#pasta #heheszki

Mój ojciec od ponad 20 latach chodzi z aparatem po lesie i fotografuje ptaki. To nie jest jego źródło utrzymania, ale Hobby, i hobby na tyle drogie, że ładuje w nie 60% swojej każdej wypłaty, a to nowy obiektyw, a to nowy namiot maskujący aby ptaki go nie widziały. Wygląda jak snajper w dżungli tyle, że z aparatem. Wysyła czasem bo właściwie pod namową mojej matki zdjęcia na jakiś konkursy przyrodnicze, czasem dostaje jakieś wyróżnienia, filmy, książki tematyczne itd. Koniec wprowadzenia. Ojciec od ponad 20 lat chodzi z aparatem szukając tylko jednego ptaka - dzięcioła cesarskiego, który jest uznany za prawdopodobnie wymarłego, ktoś gdzieś go widział w 2005, czasem się pokazuje, ale zrobić mu zdjęcie to prawdziwy cud, a tym bardziej w Europie. Ojciec więc chodzi po robocie po lasach szukając tego #!$%@? dzięcioła, matka się #!$%@? bo go całe dnie w domu nie ma, oczywiście go nie znajduje, ale wraca ze zdjęciami innych pustułek i jastrzębi. Kiedyś spytałem się ojca czy może mi pożyczyć aparat na dwa dni bo jadę ze znajomymi w trasę do Złotego Stoku, niechętnie ale się zgodził. Opowiadam znajomym o moim ojcu i jego pasji i wpadliśmy na taki pomysł :

"Dawajcie wytniemy zdjęcie tego dzięcioła cesarskiego, przerobimy go w photoshopie, zmienimy tło, później to zdjęcie zgramy ponownie na kartę a ty jak wrócisz to pokażesz ojcu na body aparatu. I tak zrobiliśmy. :D"

Wracam
  • Odpowiedz
@Akayari: Świetnie opisane. Rzeka z niewielkim rozlewiskiem, do tego stare powalone pnie drzew, z których wystają jakieś grubsze łyse gałęzie. Zimorodek siada na swojej ulubionej gałęzi w tym miejscu i czeka na rybkę ;) . Podobnie nad jeziorem (fajnie jak od czasu do czasu taki szafirek przelatuje wzdłuż jeziora).
  • Odpowiedz
@Nawet_Fajny: mó drogi, w całej Polsce występują. Z tego co widzę, ostatnio obserwowany był przy Ustrzykach Dolnych. Spójrz na ten teren:
https://maps.app.goo.gl/M1wBsG1NEKkWDUUp8
Nie wiem czy dobrze tu mapa pokazuje xD Małe rozlewisko, dużo zieleni, drzewa wokół. Spróbuj tam. Musi być rzeka i delikatnie otwarty teren. Oczywiście obserwowany też jest na waszym Jeziorze Solińskim. Popatrz na tę mapkę. W 2023 roku całkiem sporo ich tam było ʕ
  • Odpowiedz
Czuć w Twoim poście taką podjarkę, że aż ja się trochę podjarałem Twoim sukcesem. Cenię ludzi z pasją, łap plusa mordo :D
  • Odpowiedz
@Akayari Zawsze myślałem, że u nas to bardziej na północy... ale jeżeli tak się sytuacja przedstawia, to ogłaszam sezon łowno-obserwacyjny za otwarty!
Na pewno zrobię fotę telefonem i się podzielę z Wami rozczarowaniem, że nic nie widać :)
  • Odpowiedz