Wpis z mikrobloga

Bożu, czekałem na niego z 2 godziny, aż usiądzie na tej gałązce, którą ja chcę i którą ja wybrałem
W końcu się udało, skubaniec szybki jest. Mega jestem zadowolony, bo ciężko zimorodkowi zrobić ładne zdjęcie. Wybaczcie ze wrzucam zdjęcie aparatu, ale prosto z terenu, później wrzucę po obróbce ;D W rogu widać jaki crop, bo bliżej nie chciał siadać xD

Obserwuj mój tag #pixerdo po więcej autorskich zdjęć

#fotografia #zwierzaczki #przyroda #smiesznypiesek #tworczoscwlasna #ornitologia
iErdo - Bożu, czekałem na niego z 2 godziny, aż usiądzie na tej gałązce, którą ja chc...

źródło: 20240428_092412

Pobierz
  • 159
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Uwaga! Twierdzenie, że tak naprawdę to są ziEmiorodki, bo mają norki w ziemi i z zimą mają niewiele wspólnego (tyle, że zimą jest im zimno, a w ziEmnej norce mają cieplej) jest fałszywe! Kiedyś naprawdę myślano, że one rodzą (!) się w zimie.
  • Odpowiedz
@iErdo: trochę nudne zajęcie, w czasach gdy takiego ptaka można sobie wygenerować za pomocą AI mogę sobie wyobrazić bardziej pożyteczne spędzenie czasu
  • Odpowiedz
  • 2
@Nixxx2000: widzisz, problem pojawia się w miejscu, że ty widzisz tylko efekt. Składanie modeli też nudne, bo możesz kupić gotowca. W tym chodzi o coś więcej, musisz nauczyć się obserwować zwierzęta, uczysz się fotografii. Mega to spłyciłeś
  • Odpowiedz
@Ka4az: poluj na jakąś używkę, może lumix gh4? Kolega @iErdo robi to profesjonalnie, więc już trochę skrzywiony jest pełną klatką ;) dlatego też nie bierze innych aparatów niż iphone na wakacje, a m43 są do tego celu s t w o r z o n e. Ja mam więcej sprzętu niż talentu, uwielbiam pełne klatki Sony’ego, ale to OMD u mnie jest najdłużej (obecnie) „utrzymywanym” systemem. Miałem kiedyś panasa
  • Odpowiedz
  • 1
@randomdrop: na plus dla matryc APS-C / CMOS jest crop w przypadku obiektywu pełnoklatkowego :D

najczęściej słabo sobie radzą z ISO, ale od czegoś zacząć trzeba
  • Odpowiedz