Wpis z mikrobloga

@#!$%@? Czytałem dwie jego książki. Jego nauczanie może stanowić alternatywę wobec bardziej popularnej medytacji buddyjskiej gdyż Swamii Rama wywodził się z tradycji Jogi. Jeśli ktoś szuka wskazówek pochodzących z tej tradycji to książki swamiego będą bardzo pomocne ponieważ zawierają dużo praktycznych wskazówek.
  • Odpowiedz
@Dreampilot: czytałem i praktykowałem wiele. Nie znalazłem jednak nic lepszego co by w jaśniejszy i logiczniejszy sposób wyjaśniało wszystkie pytania egzystencjonalne oraz wyjaśniało jak można dojść do odpowiedzi. Przeczytałem wszystkie książki Swamiego Ramy oraz na codzień testuje to co opisał. Dlatego zawsze będę polecał jego wiedzę bojest to wiedza oparta na doświadczeniu które można samemu zweryfikować praktykując
Nie znalazłem, choć czytałem co mogłem i szukałem nauczycieli, lepszej wiedzy w żadnych
  • Odpowiedz
@#!$%@? to są książki z lat 90 i przypuszczam że swami już odszedł ale widziałem że są jakieś jego wykłady na YouTube. Możesz też nawiązać kontakt z Himalayan Institute a nawet wyjechać w Himalaje do źródeł Gangesu...
Moim zdaniem jest wielu wartościowych nauczycieli w różnych tradycjach duchowych.
Dla mnie najbardziej doniosłe jest to co sam odkryję czy sam zrealizuję a nie to co usłyszę od kogoś. Ktoś jedynie może wskazać ścieżkę ale
  • Odpowiedz
@#!$%@?: Medytacja i jej praktykowanie czy Sztuka oddychania która brac na start ? oddychanie praktykuje pare lat medytacje krotko w obu dziedzinach czuje sie nowicjuszem dzieki za propozycje
  • Odpowiedz
@Dreampilot: zostawił ciało w 1996. Co do instytutu to kiedyś do nich nawet napisałem ale są raczej nastawieni na biznes niż rozwój duchowy XD Tak, książki zostały napisane lata temu ale nic się nie zmieniło.Należy wziąć też pod uwagę, że to był jeden z niewielu joginów który poddał się naukowym badaniom w czasie których potrafił zatrzymać praktycznie akcję serca a nawet fal mózgowych. potrafił też wyhodować sobie nowotwór po czym
  • Odpowiedz
@#!$%@? Dzięki, będę chciał bardziej zainteresować się osobą swamiego i poczytać te badania.
Z książek czytałem Królewską drogę i jeszcze jedną z medytacja w tytule. W "Drodze ognia i światła" omawia temat dokładniej?
  • Odpowiedz