Wpis z mikrobloga

Obserwuję wątek od jakiegoś czasu i widzę, że sporym problemem dla większości jest kwestia, że Budda od początku do 2023 roku nie miał (raczej) nic na siebie, tylko wszystko na Grażynę bądź innych. Więc tak, większość szarych ludzi (czyli większość świata) nie ma pojęcia i nie ogarnia, ale w ten sposób działa dosłownie każdy człowiek, zarządzający majątkiem podejrzewam od 1 miliona EUR/USD w górę. Bill Gates, Mark Zuckerberg, każdy inny milioner/miliarder, czy również Andrew Tate, który sam o tym mówił kiedyś, że nie ma nic na siebie, tylko porozrzucane po różnych spółkach i krajach. Dlaczego? Powody są różne, chociażby "dywersyfikacja", czyli termin, którego większość szaraków nie rozumie. W Polsce myślę, że dzieli się to na kilka kategorii, jedną z nich jest rzeczywiście dywersyfikacja, jedni robią to od mniejszych majątków, drudzy dopiero przy sporo większych, kolejna kategoria (chyba w PL najczęstsza) to w sytuacja, gdy główny zainteresowany miał bądź ma ciągnące się za sobą problemy z przeszłości, najczęściej z młodych lat bądź nieudanych biznesów sprzed iluś lat.

Prawda jest taka, że fajnie się mówi "bo ten #!$%@? pajac ma wszystko na żone/brata i sobie żyje", a tak naprawdę każdy, i ja i Ty, każdy z Was zrobiłby tak samo, gdyby był do tego zmuszony (przypadek problemów) lub mógł (przypadek rozumienia definicji dywersyfikacji). Tak samo z politykami, każdy ich jedzie, że kradną, a nie wierzę, że nikt z Was będąc np. politykiem i miał możliwość ogarnąć coś "po cichu" dla siebie by tego nie zrobił, sorry, ale nie w tym świecie, każdy, dosłownie każdy kombinowałby jak może, gdyby miał taką opcję.

Co do Buddy, dla tych co nie wiedzą - dlaczego dopiero w 2023 zaczął "się ujawniać"?
Sam o tym powiedział w wywiadzie u Wersow, wystarczy uważnie słuchać (dla leniwych 25:20), gdzie mówi, że już jest spłacone, ale dalej "wisi", no i znowu, dla tych co nie wiedzą, wisi w BIKu historia kredytowa, tak jak mówi - 5 lat, co by się zgadzało, że te 5 lat minęło może w 2022 lub 2023. Bo kto chciałby miec "na sobie" jakiś majątek, gdy problemy z przeszłości się ciągną, był pewnie poblokowany wszędzie gdzie się dało, być może miał komornika, nie wiadomo. Nie wiem czy zwróciliście uwagę, ale (według mnie) jakieś 70% działalności typu warsztat, detailing, czyli takie małe firmy, są na żony danego gościa, dlaczego? no sobie odpowiedzcie sami :D

Żeby nie było, że bronię Buddy, bo osobiście nie trawię niedopowiedzeń, które mu się zdarzają, bądź też tzw. "mitomania", której objawy też momentami są, co mi sie nie podoba, czy chociażby kwestia samochodów w Czechach/Słowacji, okej-dywersyfikacja, ale trochę niedopowiedzeniem jest, gdy auta są kupione i porejestrowane na firmę Jose, a "oficjalnie" zakończyli współpracę. Oczywistym jest, że ani jego ani Grażyny nie ma w czeskich rejestrach, bo wtedy polski urząd mógłby uznać to za celowe omijanie podatków, a tak - oficjalnie auta nie są jego, ani nawet nie jest powiązany udziałowo.

Pomijam też fakt szemranych powiązań, które być może są, ale kto mądry - będąc znanym - by o tym mówił.

#budda #buddatv #buddagate #lapuszka
  • 10
  • Odpowiedz
@johnkef48crdf: Dziękujemy za uświadomienie nam "szarakom" arkanów zarządzania i prowadzenia biznesu.

Z Twojego bajdurzenia wnioskuję, że nie zapoznałeś się z historią długów Kamila Labbudy i Aleksandry Krcha. Twoja "dywersyfikacja" to ukrywanie majątku. Masz rację, że biznesmeni przepisują aktywa/udziały na członków rodziny. Ta grupa biznesmenów to oligarchowie rosyjscy. Szczególnie chętnie to robią żeby uniknąć sankcji.

"Bill Gates, Mark Zuckerberg, każdy inny milioner/miliarder, czy również Andrew Tate" - Ten ostatni "biznesmen" szczególnie pasuje
  • Odpowiedz
@10kobla:

nikt:
10kobla na wykopie: "Jestem pod wrażeniem wykopowego CSI. Jeden znalazł to, drugi tamto. Nie chodzi żeby komuś wykręcać aferę, ale żeby wykazywać nieścisłości" oraz "Przypominam, że spółki odpowiedzialne za loterie nie składają sprawozdań. To wymóg prawny, a nie widzimisię"

tymczasem wystarczy użyć wyszukiwarki gugle:
Termin na złożenie elektronicznych sprawozdań finansowych za 2023 rok upływa 30 czerwca 2024 roku

oraz:

nikt:
10kobla na wykopie: "Teraz założyli nową: https://rejestr.io/krs/1030126/wydawnictwo-influi"

tymczasem
  • Odpowiedz
@johnkef48crdf:

Sprawozdania składa się za rok obrotowy (nie zawsze jest to rok kalendarzowy). Lupulus media i XFUN to spółki z 2021 i 2022 roku. Powinny złożyć sprawozdania, a tego nie robią. Rozumiem, że loterię Fame MMA, Nissan, BMW M3 CS (wiem, że to rok 2023) robiły duchy, bo WYDAWNICTWO INFLUI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ powstała w kwietniu 2023 roku.

Wybrałeś sobie jedną spółkę która pasuje do narracji i niby to ma
  • Odpowiedz
ten sposób działa dosłownie każdy człowiek, zarządzający majątkiem podejrzewam od 1 miliona EUR/USD w górę. Bill Gates, Mark Zuckerberg, każdy inny milioner/miliarder, czy również Andrew Tate, który sam o tym mówił kiedyś, że nie ma nic na siebie, tylko porozrzucane po różnych spółkach i krajach. Dlaczego? Powody są różne, chociażby "dywersyfikacja", czyli termin, którego większość szaraków nie rozumie. W Polsce myślę, że dzieli się to na kilka kategorii, jedną z nich jest
  • Odpowiedz
Z Twojego bajdurzenia wnioskuję, że nie zapoznałeś się z historią długów Kamila Labbudy i Aleksandry Krcha. Twoja "dywersyfikacja" to ukrywanie majątku. Masz rację, że biznesmeni przepisują aktywa/udziały na członków rodziny. Ta grupa biznesmenów to oligarchowie rosyjscy. Szczególnie chętnie to robią żeby uniknąć sankcji.


@10kobla: chłop odklejony xD
  • Odpowiedz