Wpis z mikrobloga

Jako czlowiek ktory zna mozliwosci tych sieci od podszewki i bralem udzial w trenowaniu podobnego gowna juz dobrych pare lat temu: jestesmy w dupie. I poglebiamy sie codziennie.
Jak myslicie jakie beda konsekwencje i limity tych cyfrowych stworzen w najblizszych 5 latach ? Botnet ktory niszczy systemy i infrastruktore, lamie hasla to mysle najmniejsza kara w najblizszym czasie. Odbezpieczanie nuke'ow, tworzenie bio wirusow, uzaleznianie ludzi od kontentu ?
Czy wojsko to w ogole kontroluje ?
Czy trzymanie tego w Microsoft data centers w ogole jest jakimkolwiek zabezpieczeniem ? Przeciez to cos moze zdobyc dostep do internetu.

#machinelearning #python #programowanie
#teoriespiskowe #ai #sztucznainteligencja #futuryzm #openai
Seb9910 - Jako czlowiek ktory zna mozliwosci tych sieci od podszewki i bralem udzial ...

źródło: no school

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@Seb9910: A potem najlepsze AI do gry w GO zostaje zaorane przez typka, który nigdy w to nie grał, bo AI nie ma pojęcia czym jest plansza, pionek i grupa pionków.
Obecne AI, to tylko wynik działań na prawdopodobieństwie i pierdyliarda działań matematycznych. Nic więcej. To coś nie myśli i w takiej formie w jakiej to jest robione, to nie będzie nigdy myśleć. Nie ma własnej pamięci nawet. Wszelkie chatboty operują
  • Odpowiedz
A potem najlepsze AI do gry w GO zostaje zaorane przez typka, który nigdy w to nie grał, bo AI nie ma pojęcia czym jest plansza, pionek i grupa pionków.


@XanderPLXE: tak jakby powiedziales ze silnik szachowy zostal zaorany przez typka ktory nigdy nie gral w szachy, XD. masz jakis wiarygodny link bo pierwszy raz cos takiego slysze
  • Odpowiedz
@martinlubpl: Pomyliłem się z tym, że nigdy nie grał, ale tylko dobry amator. Chwila minęła odkąd o tym czytałem. Ale użyta taktyka może zostać zastosowana przez każdego, nie wymaga jakieś nie wiadomo jakiej wiedzy czy planowania w przód w grze.
https://arstechnica.com/information-technology/2023/02/man-beats-machine-at-go-in-human-victory-over-ai/
https://www.youtube.com/watch?v=l7tWoPk25yU

AI to nie jest żadna świadomość, ani nawet inteligencja, AI odtwarza wzorce wywnioskowane z terrabajtów danych. Nic więcej. Wypadnij ze wzorca, potrzebujesz coś czego nikt wcześniej nie zrobił, a
  • Odpowiedz