Wpis z mikrobloga

Wykopowicz @szpongiel dobrze podsumował całokształt działalności Korwina-Mikke:

Świadomie, bądź nie ale JKM ośmiesza idee wolnościowe w Polsce skutecznie od wielu lat. Starczy w rozmowie z kimś wspomnieć o tym że Polsce pomocne byłoby odbiurokratyzowanie, zmniejszenie i uproszczenie podatków, itp. i zaraz przeciętnemu rozmówcy nasuwa się skojarzenie "oho, kuc jakiś jkm-fan". Kwituje to ironicznym uśmieszkiem oraz machnięciem dłoni i po rozmowie.

Zapędy młodego elektoratu, który to właśnie zawsze wznieca rewolucję są tym sposobem "tunelowane" w bezpieczny sposób, a potem już jest "kiedyś na niego głosowałem, ale wyrosłem".

JKM to taki swoisty zawór bezpieczeństwa dla obecnego post-prlowskiego establiszmentu. Młodzi gniewni z braku alternatywy idą za nim, a gdy rozczarowani tą głupią stroną korwinizmu stracą zapał, przestają już stanowić zagrożenie dla świń przy korycie. Tak działa ten mechanizm.

Można sądzić, że po prostu JKM tak działa tylko z pobudek egoistycznych, a cały wpływ jego działań na społeczeństwo to tylko efekt uboczny. Jednak nie można zupełnie pominąć możliwości, że to jest jakiś grubszy i celowy szwindel. Zbytnio na rękę obecnym "elytom" takie zagarnianie niewygodnego elektoratu przez politycznego stańczyka, który nigdy nie wygrywa.

http://www.wykop.pl/link/1928974/ewenement-rodziny-rothschildow-czy-swiatem-rzadzi-finansjera-zydowska/#comment-20644686

#4konserwy #neuropa #polityka #jkm
  • 12
odbiurokratyzowanie, zmniejszenie i uproszczenie podatków


@AlohaInternet: Trochę nie w temacie, ale to wypok i można pisać co ślina na język przyniesie.

Takie postulaty jak powyżej połączone z obrzygiwaniem partii rządzącej, bo nie spełniła swoich obietnic zawsze trochę mnie śmieszą. Wszystkie partie rządzące po komunie do władzy dochodziły zawsze na fali obietnic, socjalistycznych postulatów i różnych innych obiecanek. Wiadomo, że żeby je spełnić trzeba mieć kasę i to nie mało. Skąd ją
@AlohaInternet: @waruiny: Lepszy mądry błazen, jak sprzedajny głupek. JKM nie jest idealny... ale jakoś kurde jeszcze nie pojawiła się konserwatywno-liberalna partia bez korwina. Wszyscy tylko potraficie narzekać. Nigdy nie pojawi się lider, który będzie odpowiadał wszystkim.

Trzeba wybierać z tego co jest... albo przeciwnicy Korwina zamiast pieprzyć głupoty w necie, powinni wyjść z inicjatywą i założyć własną wersję partii ko-liber.
@h3lloya: wystarczyłoby nie obrabiać pały komunistom:

"W latach 1962–1982 należał do Stronnictwa Demokratycznego"

"Należał również do Związku Młodzieży Socjalistycznej"

"Po zwolnieniu z internowania podpisał tzw. deklarację lojalności"
@h3lloya:

Jerzy Urban o Korwinie-Mikke:

Przywódca Ruchu Polityki Realnej. Barwna postać zawsze w muszce. Łączy nas stara znajomość i niechęć do "Solidarności". Korwin-Mikke stworzył własną, kieszonkową partię - Ruch Polityki Realnej. Jest to ugrupowanie konserwatywno-liberalne, sprzymierzone z monarchistami, których mamy razem trzech. (...)

Przychodził w latach 70. do "Polityki", gdzie przynosił felietony na różne tematy, zawsze oryginalne, gdy idzie o poglądy, żywo napisane, tylko pod koniec przeważnie rozłażące się. Drukowałem go
@AlohaInternet: Prawdą jest również, że dzięki Korwinowi poparcie dla idei konserwatywno-liberalnej dobija 5%, a w młodym elektoracie wychowanym na internecie 15%. Ja też odkryłem te poglądy dzięki niemu. Bez Korwina poparcie oscylowałoby na granicy 1-2% w porywach. Oczywiście, że gdyby nie niefortunne wypowiedzi wynik mógłby być znacznie lepszy, ale Korwin jest jaki jest. Lepszego Korwina nie ma. Wewnątrz KNP działacze też nie są szczęśliwi, gdy muszą się tłumaczyć z głupot, ale
@masturbator: Pokaż mi te 5 % w wyborach to może uwierzę.


Sondaże przy tak niskich wahaniach poparcia na poziomie paru procent nie są zbyt miarodajną formą badania opinii publicznej. Kiedy JKM miał po 1-2 % to były krzyki, że sondaże są nieprawdziwe i zmanipulowane, a teraz gdy parę z nich wskazuję na ~5 % to masa wykopków sie nimi jara jak prezentami na święta.