Wpis z mikrobloga

bycie #programista15k to życie na easy mode, nie zmienisz mojego umysłu
podczas, gdy ja #!$%@?łam w sieciówce 12h, taki mirek jeden z drugim studiował informatykę. hajs dostawał od starych, bo to ciężkie studia, a w ogóle to zawsze trzymali go pod kloszem, bo taki mądry, grzeczny chłopak, więc mu się należy.
pierwsza praca, jaką dostał to w IT na pół etatu na studiach, nie pytali go o to, jakim zwierzęciem chciałby być, haerówy nadskakiwały, bo atmosfera korpo i owocowe czwartki, wybierz nasz zespół. wypłata od razu 5k, no troche mało, można by więcej, a to janusze. jedyny raz jak mu ktoś zwrócił uwagę to przepraszającym tonem "a może mógłbyś" "a gdybyś" "czy chciałbyś"
po robocie wchodzi na wykop (często również w trakcie, bo całe dnie się #!$%@? i pracuje może przez 5 min) i pisze swoje mądrości z życia w bańce.
#pracbaza #korposwiat #pracait
njdnsjdnjs - bycie #programista15k to życie na easy mode, nie zmienisz mojego umysłu
...

źródło: 10909404-smart-guy-with-a-laptop-isolated-on-white

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
@njdnsjdnjs:
Tutaj jest błąd:

podczas, gdy ja #!$%@?łam w sieciówce 12h

Powinno być - podczas gdy ja korzystałam z życia i nie chciało mi się uczyć, bo ważniejsze było dla mnie mieć pieniądze na teraz.
  • Odpowiedz
  • 13
@cordianss: ooooo dupa piecze programiste xD
tylko potwierdzasz życie w bańce, jak myślisz, że #!$%@? w sieciówce to korzystanie z życia
i myślisz, że są tylko ludzie, tacy jak wy, którzy nie studiują i nie pracują jednocześnie
  • Odpowiedz
@njdnsjdnjs: To pewien paradoks, są dwa rodzaje lenistwa - fizyczne i umysłowe. W twoim przypadku wygrało lenistwo umysłowo, tak bardzo bałaś się nauki i braku pieniędzy na imprezkę, że pracowałaś 12h dziennie na kasie, to była dla ciebie prosta droga.
Ja jestem leniwy fizycznie i boję się pracy jak ognia, gdyby nie programowanie to zdechłbym z głodu, dlatego ciężko pracowałem umysłowo, poszedłem na studia i dostaję 20k netto za 2h pracy
  • Odpowiedz
@njdnsjdnjs: co to za problem zalogować się na pierwszy lepszy portal randkowy i już masz kilkaset spermiarzy (w tym wielu programistów)? Wystarczy wyjść za takiego programiste15k i nawet nie musisz pracować. Większość moich kolegów programistów ma żony na jakichś słabych stanowiskach typu nauczycielka albo artystka na pensji blisko minimalnej, czy nawet bezrobotne siedzą w domu i wychowują dzieci.
  • Odpowiedz
@njdnsjdnjs: widzisz, trzeba było się uczyć ^^ A skoro jedyne twoje zainteresowania związane były z ubraniami i wyglądem to skończyłaś jak skończyłaś ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@njdnsjdnjs: wszystko zależy jakie ktoś ma priorytety w życiu, tylko mówię, że jeśli Ci zależy na tym, żeby mieć łatwo w życiu to opcja wyjście bogato za mąż istnieje i jest bardzo dużo osób, które tak robi. Osobiście uważam, że nie ma w tym nic złego jeśli po tym ślubie jesteś zaangażowana, a nie, że masz wywalone na niego i zdradzasz go na boku. Moim zdaniem miłość jest przereklamowana, i tak
  • Odpowiedz