Wpis z mikrobloga

Jak to możliwe że rząd wyciąga z rękawa kilkadziesiąt miliardów dla deweloperów, a nie ma pieniędzy na to żeby np. od zysku 10-20k nie pobierać podatku belki, co zachęciło by więcej osób do lokowania kapitału gdzieś indziej niż beton
Weźcie mi to wytłumaczcie bo ja tego nie rozumiem
#gielda #nieruchomosci
  • 91
  • Odpowiedz
@fhgd: Chodzi o to, że zakredytowany po bile Polak to niewolnik, który nie pomyśli nawet żeby się przeprowadzić i próbować czegokolwiek albo wyjechać za granicę. Takie zachęty w postaci kredo 2% / 0% to po prostu przywiązanie obywatela do kraju jak kundla na podwórku do budy.
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin:
Mimo wszystko dziwne że zupełnie nikt się nie wygadał, bo to by znaczyło ze musiano przekupić dosłownie każdego członka PO i że np. nikt nie został pominięty albo nie dostał mniej niż chciał.
  • Odpowiedz
  • 0
Jak to możliwe że rząd wyciąga z rękawa kilkadziesiąt miliardów dla deweloperów,


@fhgd: bo

nie ma pieniędzy na to żeby np. od zysku 10-20k nie pobierać podatku belk
  • Odpowiedz
żeby np. od zysku 10-20k nie pobierać podatku belki, co zachęciło by więcej osób do lokowania kapitału gdzieś indziej niż beton

Weźcie mi to wytłumaczcie bo ja tego nie rozumiem


@fhgd: żadnemu rządowi nie zależy na tym, żeby obywatele kisili bezużytecznie gotówkę - mają wszystko wydać, a jeszcze lepiej, gdy się zakredytują, żeby pompować gospodarkę
  • Odpowiedz
jakby to właściwie miało wyglądać teraz podatek belki płaci bank automatycznie po zakończeniu


@zeszyt-w-kratke: to by miało tak wyglądać, że bank by nie płacił podatku i składał PITa w twoim imieniu tylko by nic nie robił. Wypłacał bi ci odsetki i tyle. W domu maklerskim dostajesz cały zysk a potem składasz PIT i płacisz podatek. Po prostu by tego nie było
  • Odpowiedz