Wpis z mikrobloga

nie uważacie, że na obecne warunki w Polsce te prawie 7000zł na ręke dla szeregowego (miesięcznie z wszystkimi dodatkami typu mieszkaniówka,13stka itp) to jednak trochę przesada??
dziś spotkałem kolejnego znajomego z podwórka z wykształceniem gimnazjalnym któremu jeszcze 2 lata temu pożyczałem 20zł na d-------e..w mundurze, przeszczęsliwy bo hajsik sie zgadza a nic w sumie robić nie musi. a ja 5 lat na polibudzie, 5 lat na rynku pracy i marne 5k na ręke. nie wspomnę już, że niektórzy z takich szeregowych to sobie w wieku 35 lat przejdą na emeryturkę. i argument wojny tez mnie nie przekona bo jak coś wybuchnie to będzie jak u ruskich, że tych "wyszkolonych" zawodowców bedą oszczędzać a powołania dostaną tacy jak ja i wyślą mnie jako mięso armatnie . #pracbaza #polska #gorzkiezale #pytanie #polityka
szachmat1488 - nie uważacie, że na obecne warunki w Polsce  te prawie 7000zł  na ręke...

źródło: 220718ide003mmm

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szachmat1488: absolutnie nie uważamy. To pensja na poziomie troche bardziej ogarniętego helpdesku a dodajmy że żołnierz zawodowy często musi się kwaterować poza miejscem zamieszkania.

Gdyby to była taka super-zajebista pensja to byś tylu wakatów w armii nie miał.
  • Odpowiedz
  • 4
@awdr: ja mówię tylko o swoim podwórku gdzie mam co najmniej kilka przykładów kolesi którzy byli debilami w szkole a potem ćpunami i pijakami a teraz po zaciągnięci do armii zarabiają więcej niż profesorowie na uczelniach. tak, boli mnie d--a z tego powodu
  • Odpowiedz
@szachmat1488: absolutnie nie uważamy. To pensja na poziomie troche bardziej ogarniętego helpdesku a dodajmy że żołnierz zawodowy często musi się kwaterować poza miejscem zamieszkania.


@thorgoth: 1. Gdzie są te wakaty i dlaczego?

2. Czy na helpdesku też tolerują, że 1/3 załogi na zwolnieniach lekarskich / urlopach?
  • Odpowiedz