Wpis z mikrobloga

@PfefferWerfer: bez wątpienia to wina podatków a nie tego że kapitaliści zabierają coraz większy % tego co wyprodukowałeś xD polecam sprawdzić wykresy produktywność vs płaca na przestrzeni lat
  • Odpowiedz
@CamusVevo: Jak dla mnie możesz robić co chcesz, i tak nie wierzę że system zrobi z tym cokolwiek niezależnie od tego czy przyczyną jest państwo czy kapitaliści ¯\(ツ)/¯

Robię swoje i jestem pogodzony z losem robaka.
  • Odpowiedz
@analboss: też się zdziwiłem. Ale tu chyba chodzi o to że może słysząc neet pierwsze co nasuwa się na myśl (przynajmniej mi) to jakiś zamknięty w pokoju hikikomori jak w Japonii, a to bardziej może chodzi o to że te kobiety prowadzą normalne życie tylko są na utrzymaniu - partnera/rodziców/państwa i nie muszą nic robić.

Sam po chwili zastanowienia znam parę takich panien.
  • Odpowiedz
@CamusVevo: produktywność jaki ma związek z dochodem? Co z tego że produkujemy 10x tyle par spodni co 50 lat temu skoro są 10x tańsze a teraz każdy chce klimę auto i wakacje co roku? Kiedyś kupienie spodni było luksusem a dzisiaj codziennością. To ci dała ta produktywność.
  • Odpowiedz
@xyzzy: nie o taką produktywność chodzi, bardziej o tyle ile $ zysku obecnie wytwarza pracownik i jaki % z tego zysku dostaje obecnie vs kilkadziesiąt lat temu; okazuje się że obecnie wytwarzamy o wiele więcej, ale procentowo dostajemy o wiele mniej, natomiast większy procent trafia do miliarderów
  • Odpowiedz