Wpis z mikrobloga

@ZaskroniecPapierzasty imo wystarczy przekierować składkę zdrowotną gdzie indziej, NFZ nie ma konkurencji na taką skałę, a tez wydajny i racjonalny jak poczta polska ¯_(ツ)_/¯ ogólnie wystarczyłyby ze 3 podmioty typu NFZ na początek żeby ludzie sami zaczęli wybierać i po czasie wyjdzie kto zarządza lepiej
  • Odpowiedz
najlepszy przykład jak państwo bierze się za coś gdzie prywatne ręce zrobią to samo lepiej i efektywniej


@peppino: Zwłaszcza Inpost, który upadł, a jak doręczał, łooo panie. Było bardzo "lepiej i efektywniej".

Możesz tego nie pamiętać bo miałeś pewnie z 8 lat :)

Teraz jest jeszcze lepszy i efektywny prywatny Speed Mail, ale działa to gorzej niż ówczesny Inpost.
  • Odpowiedz
speedmail tak działa że gdzie się opłaca to sam doręcza listy


@Ramone: Z tym doręcza to bym się nie rozpędzał :)
Ich doręczyciel w miejscu gdzie jest kompleks firm zamiast doręczać rzucił listy portierowi i pojechał :) Potem niektóre leżały ponad pół roku :) Były to listy od jakiejś gównoubezpieczalni, która później już wróciła do pp.

Też to widzę, że speedmail nadaje pp tam, gdzie im się nie opłaca :) Zresztą
  • Odpowiedz
  • 0
@DRESIARZZ speedmail to chyba jakieś pozostałości po dziale listów inpostu. W moim mieście speedmail mieści się w tym samym miejscu co były listy inpostu. A tak "na siłę doręczają" bo mają płacone od każdego doręczonego listu. Jak przyniesie z powrotem bo firmy nie ma, nie znalazł to nic nie zarobi ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@ZaskroniecPapierzasty: da się, tylko wtedy zamiast po karetkę, dzwonisz po Ubera bo cena za przyjazd karetki jest czterocyfrowa. A po złamaniu nogi już wiesz na co będziesz pracować kolejne 20 lat. Ubezpieczenie? No jasne że pokryje, chyba że zataiłeś raka jelita pra pra babci wtedy niestety musisz sam zapłacić koszty leczenia.
NdFeB - @ZaskroniecPapierzasty: da się, tylko wtedy zamiast po karetkę, dzwonisz po U...

źródło: download-22

Pobierz
  • Odpowiedz
@blastocysta: #!$%@? gówno PP. Ostatnio ogarniam życie od nowa, spłaciłem komoro i czekałem na polecony od niego. Od 15 lat nie odebrałem od listonosza poleconego. Od 10 lat nawet #!$%@? nie wiedziałem na oczy taki ninja. Od4 lat miałem #!$%@? na polecone, które gniły na poczcie. Oczywiście Avizo z adnotacją, że odbiór dnia następnego dopiero. No to wsiadłem do auta, pojechałem na pocztę. Wchodzę, a tam tylko jeden delikwent, który rachunki
  • Odpowiedz
Szkoda, że ze służbą zdrowia tak się nie da zrobić.


Hihi najlepsze jest to, że 40 lat temu lekarzy było trzy razy mniej, a ludzi w Polsce więcej, a nie było takich kolejek jak dzisiaj.
  • Odpowiedz