Wpis z mikrobloga

@Chardkor no właśnie chodzi mi o to czy sama konstrukcja tych szczęk może być powodem słabego hamowania? Bo jak na razie klocki ładnie przylegają do koła, nie potrzeba regulacji więc na pewno sam klocek jest #!$%@?. Ale jeśli zmiana całych szczęk doda siły hamowania to chciałbym wiedzieć, dlatego pytam bardziej obeznanych w temacie.
  • Odpowiedz
@dwa_koty_kastrowane: polecam wymienić całe szczęki na Szimanochy, nie muszą być od razu Dura Ace, u mnie zainstalowanie innych klocków poprawiło trochę temat hamowania, potem jednak kupiłem komplet Tiagry i teraz jest totalnie bez porównania.
  • Odpowiedz
@dwa_koty_kastrowane: Wymień zaciski na 105, wrzuć nowe pancerze oraz linki, świeże klocki SwissTopa, wyreguluj i Cię będą zatrzymywać po płaskim w mgnieniu oka. Sam tyle ważę, mam w szosie to co napisałem tylko zaciski z Ultegry.
  • Odpowiedz
@dwa_koty_kastrowane: pamietaj że pancerze się zużywają, jak ktoś dużo km zrobił a ich nie wymieniał to one w środku mogą być wytarte przez co linka ma za dużo luzu, to są części milimetra ale przez to klamka jest zbyt miękka i robi się spowalniacz a nie hamulec

@Poemat @Rules sam zacisk nic mu nie da, zmieniałem na ultegry z tych tribanowskich i nie czuć poprawy, kilka osób na tagu pisało to
  • Odpowiedz
A co napisałem dalej? :)

Wymień zaciski


@Poemat: jak kupił tribana to nie stać go na ultegrę :) która i tak ma problem z oponą 28 w tym rowerze, niech zacznie od tańszych rzeczy,
  • Odpowiedz
@mmichal: 150zł za nowy zacisk to kupa pieniędzy? Wyda 30x więcej jak nie zdąży zahamować i uderzy prosto w auto :) Nie ma żadnego problemu zmieścić 28 w ten rower z tym zaciskiem. Robiłem to sam na żywo w takiej konfiguracji.
  • Odpowiedz