Wpis z mikrobloga

https://twitter.com/KlubJagiellonsk/status/1781177654814650800

Na krytykę „ciepłej wody w kranie” Tuska i przypomnienie „szarpnięcia cuglami” z czasów pierwszej Platformy, minister Sienkiewicz odpowiedział: „Zarzut, że znalazł się taki rząd w Polsce, który schował do kieszeni marzenia o podmiotowej polityce i nie jest w stanie realizować jakiejś własnej agendy, a koncentruje się na tym, aby te trzy bankructwa nadrobić i nie doprowadzić do podobnych tragedii w przyszłości, jest niepoważny. Efektem takich rządów była przecież istotna zmiana w sferze stosunków społecznych”.


Polska zawsze będzie krajem peryferyjnym. W naszym interesie jest rezygnacja ze snów o podmiotowości. Tylko wówczas w spokoju będziemy mogli korzystać z dobrodziejstw naszego peryferyjnego położenia. Jesteśmy wewnętrzną gospodarką Niemiec, wywijanie szabelką to samobójstwo – przekonywał prawnuk autora Trylogii.


#polska
#polityka
#sienkiewicz

https://twitter.com/KlubJagiellonsk/status/1781177654814650800
oydamoydam - https://twitter.com/KlubJagiellonsk/status/1781177654814650800
Na krytyk...

źródło: x

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@oydamoydam: Chyba najlepszy artykuł pokazujący co tak naprawdę mają w głowach uśmiechnięte "elity". A przynajmniek ta część zdolna do jakiejś refleksji. Szkoda, z takimi zakompleksieńcami stracimy kolejne lata. Oby nie niepodległość.
  • Odpowiedz
  • 0
@Miniu30: Ciekawe, nie wiedziałem, że to jest ten sam krąg. Myślałem, że nie ma nic wspólnego z tą grupą. Bo jego poglady na ekonomiczną niezależność wydały mi się interesujące i kontrastujące z idealizmem np. Rosatiego.

Prof. Stanisława Bieleń znam z uniwerytetu, bo miałem z nim wykłady, wtedy na wydziale była masa wykładowców, ktorzy byli antyamerykańscy jeszcze z czasów PRL-u. Ale teraz mi się przypomniało, że Bieleń nie jest prorosyjski. Opowiadał o
  • Odpowiedz
@oydamoydam: oni maja takie poglady jakie sa potrzebne by Rosje wspierac , taki Sykulski staral sie nawet z Nowoczesnej przeciez startowac, Kolodziejczak nie mam pojecia jak trafil to PO ale palil amerykanskie flagi jeszcze 3 lata temu.. Polacy nie sa raczej pro rosyjscy , sympati do komuny u nas juz obecnie tez nie ma nawet na zblizonym poziomie do innych krajow bloku wiec robia co moga.
Rosja antysemicja byla zawsze a
Miniu30 - @oydamoydam: oni maja takie poglady jakie sa potrzebne by Rosje wspierac , ...
  • Odpowiedz
  • 0
@Miniu30:

oni maja takie poglady jakie sa potrzebne by Rosje wspierac , taki Sykulski staral sie nawet z Nowoczesnej przeciez startowac, Kolodziejczak nie mam pojecia jak trafil to PO ale palil amerykanskie flagi jeszcze 3 lata temu.. Polacy nie sa raczej pro rosyjscy , sympati do komuny u nas juz obecnie tez nie ma nawet na zblizonym poziomie do innych krajow bloku wiec robia co moga.

Rosja antysemicja byla zawsze a
  • Odpowiedz
  • 0
@Miniu30:

Nie mam pomysłu dlaczego cześć PIS związana z Radiem Maryja jest prorosyjska, a raczej antyzachodnia?

Może kluczem do odszyfrowania tego jest prorosyjskość części prawicy amerykańskiej wywodzącej się z WASP, która jest antyglobalistyczna czytaj przeciwna wpływom żydowskim w USA (to konkurencja która odsuwa WASP od wpływu na Amerykę) i uważa ona, że Rosja jest jedynym krajem kultury europejskiej, który nie jest pod wpływem żydowsko-globalistycznym (oni tak na to patrzą). W Polsce
  • Odpowiedz
@oydamoydam: chyba za bardzo przekombinowane - ja sadze zwyczajnie prosciej kosciol bym zinfiltrowany w czasie komuny, za Rosja zawsze szly pieniadze. Radio Maryja nadawalo z rosyjskich nadajnikow , przedstawiciele ambasady rosyjskiej byli tam na imprezach a wszystko sie dzialo w latach 90 za czasow Jelcyna gdzie Rosja byla panstwem upadlym i niczym ideologicznie nie walczyla z zachodem ale agenture utrzymywala. Kaczynski wtedy nazwywal ich opcja targowicka
  • Odpowiedz
  • 0
chyba za bardzo przekombinowane - ja sadze zwyczajnie prosciej kosciol bym zinfiltrowany w czasie komuny, za Rosja zawsze szly pieniadze. Radio Maryja nadawalo z rosyjskich nadajnikow , przedstawiciele ambasady rosyjskiej byli tam na imprezach a wszystko sie dzialo w latach 90 za czasow Jelcyna gdzie Rosja byla panstwem upadlym i niczym ideologicznie nie walczyla z zachodem ale agenture utrzymywala. Kaczynski wtedy nazwywal ich opcja targowicka


@Miniu30: Tego też nie można wykluczyć.
  • Odpowiedz