Wpis z mikrobloga

Często śmiejemy się, jak jakaś osoba z ameryki poznaje nasze okna i że można je uchylić. Ale czekajcie z śmiechem, my musimy dosłownie je otworzyć jak drzwi, czyli musimy wszystko najpierw zdjąć z parapetu. Czy to nie wydaje się dziwne? W USA można otworzyć okno dosłownie mając roślinki na parapetrze, po prostu pociągają okno w górę.

Czy to nie jest w sumie lepszy patent, co my teraz mamy? oczywiście, można dodać jeszcze jakieś ulepszenia z naszej EU, ale sam pomysł podnoszenia okna w górę jest fenomenalny.

Sami musicie przyznać, co jest lepsze podnieść okno w górę, czy zdejmować najpierw wszystkie kwiatki z parapetu aby otworzyć okno?

#pytanie #ciekawostki #kiciochpyta #ameryka #europa #polska
  • 7
  • Odpowiedz
@aptitude: Ale takie odsuwane trudniej umyć, a wiadomo, że na święta trzeba ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z patentów okiennych lubię te dachowe, które się rozkładają w balkon ()
  • Odpowiedz
@aptitude: Nie, nie jest. Wystarczy nie stawiać kwiatów w miejscu gdzie jest skrzydło, które się otwiera otwiera i finał. Sam mechanizm tego sash window jest bardziej przekombinowany niż okna europejskie, które przecież dodatkowo w nowoczesnej formie można uchylać i też nic nie musisz zdejmować z parapetu.
  • Odpowiedz
  • 0
Z patentów okiennych lubię te dachowe, które się rozkładają w balkon


@cebekk: W sumie trawiłeś w 10, faktyczne okna dachowe są najlepsze, ale nadal pozostaje pytanie, jak otwierać okno np. w kuchni gdy na parapecie są kwiatki? Dla mnie najbardziej wygodniejsze jest podnieszenie okna w góre, niż za każdym razem sprzątnąć parapet z wszystkiego aby tylko okno otworzyć.
  • Odpowiedz
  • 0
Widziałeś kiedyś takie okna, które mają obie te funkcje na raz?


@RandyBobandy: Hmm, jak to miałoby działać? Otworzyć okno w góre i na przeg? Jak? Poka linka. Kupuje.
Ja serio kupie, ja mam kontakty z UK, bo to są najlepsze jakie widziałem na świecie! Najgorsze kontakty są z USA, a normalne z Polski :) Ale Niemieckie czy Włoskie są lepsze, bo uziemienie jest zamiast gwintu to aż dwa piny w gwianzdu,
  • Odpowiedz