Wpis z mikrobloga

W Hyderbadzie w Indiach zarabia się 40% mniej niż w Warszawie, ale mieszkanie na wynajem kosztuje 75% mniej :) Kupno? 80% mniej :) Jedzenie na mieście? 60% mniej :)
Ciekawe że mieszkańca Hyderbadu stać na więcej niż bogatego mieszkańca Unii Europejskiej nie?

https://www.numbeo.com/cost-of-living/compare_cities.jsp?country1=India&city1=Hyderabad&country2=Poland&city2=Warsaw

#nieruchomosci #ceny #inflacja #jedzenie #pyszne
gharman - W Hyderbadzie w Indiach zarabia się 40% mniej niż w Warszawie, ale mieszkan...

źródło: hyderbad

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
@gharman: niedawno przegladalem wlasnie indyjskie subreddity i programisci wypowiadali sie tam, ze nie oplaca im sie zupelnie przeprowadzac do EU

Nie wiem jak z innymi zawodami
  • Odpowiedz
  • 0
@makamele: ja teraz widze mnostwo ogloszen na linkedinie gdzie rekrutuja amerykanskie startupy. pracownikow marketingu czy innych rekrutuja w usa, a programistow w indiach prawie w 100% przypadkow

ciekawe czy USA sie na tym nie przejedzie za kilka lat, tak jak z przeniesieniem produkcji do Chin,
  • Odpowiedz
Hyderbadzie


@gharman: żeby jeszcze dołożyć do pieca powiem, że tam za 10k rupii (500zł miesięcznie) wynajmujesz sobie szefa kuchni, który przychodzi ci do chaty 3 razy dziennie i gotuje obiad ze świeżych składników i kolejną osobę, która ci ją posprząta, a ty leżysz na kanapie i oglądasz mecz.

Ale co się Warszawiaki nie ponapuszą z wyższością jacy to oni są lepsi i nie mają wyższego poziomu życia to ich XD
  • Odpowiedz
  • 1
Ale hindusów to widuję już nawet w takim Lublinie. Chociaż ostatnio jak byłam w warszafce to w kolejce słyszałam jak laska opowiadała, że cały jej dział się przenosi do Indii xd.


@arsze_nick: polacy juz za drodzy na tania sile robocza, ale zarabiaja za malo zeby moc powiedziec ze zyja na poziomie....
  • Odpowiedz
  • 0
To teraz policzmy, ilu mieszkańców Warszawy chciałoby mieszkać w Hajdarabadzie i odwrotnie. Popyt kreuje tutaj cenę


@odysjestem: czyli zadnych spadkow cen mieszkan w polsce nie bedzie
  • Odpowiedz
  • 0
@odysjestem: @Krashan-Bhamaradzanga @analboss @fat_american_kid
no dobra skoro popyt kreuje ceny, to chcecie mi powiedziec ze w Warszawie ludzie chca mieszkac bardziej niz w indiach (to rozumiem) ale tez bardziej niz w usa czy miastach zachodniej europy? dlaczego w stosunku do pensji warszawa i generalnie polska jest tak nieoplacalna? ja nie widze masowo anglikow, amerykanow czy norwegow rzucajacych sie na mieszkanie w warszawie
  • Odpowiedz