Wpis z mikrobloga

W obrocie alkoholem przede wszystkim należy zakazać małpek.
Moja mama miała problem z alkoholem. Dzieci wyfruneły z domu, covid, ojciec swoje sprawy, więc ogólnie była trochę samotna i zaczęła popijać. Ciężko się było zorientować że jest pod wpływem, ale zaczęły się w końcu wpadki.
Ukrywanie tego problemu było głównie możliwe dzięki małpko i mocnym piwom w puszcze. Dla większości chłopów jedna małpka to za mało, ale dla kobiet wystarczająco żeby się upić. Łatwo przynieść do domu w torebce, schować gdzieś w szafie między ubraniami, itd.
Mamie udało się pomóc, choć było ciężko i teraz w domu w ogóle się nie pije.
Największym problemem jest picie codziennie, bo wtedy organizm i mózg właściwie nigdy nie jest całkowicie trzeźwy i nie myśli się normalnie.
#alkoholizm #sejm #alkohol
robert_malkowicz - W obrocie alkoholem przede wszystkim należy zakazać małpek. 
Moja ...

źródło: malpki

Pobierz
  • 113
@PiersiowkaPelnaZiol: przecież to za komunizmu alkoholizm osiągnął szczyt normalizacji xd , i do tej pory odczuwamy tego skutki. Problem z alkoholem polega na tym ze człowiekowi sie tylko wydaje ze to lubi :-) to samo masz z nikotyną . Od alkoholu umiera okolo 3 mln ludzi na swiecie rocznie , i to sa tylko przykłady policzone . Jest na pierwszym miejscu w szkodliwości społecznej . To zaszło za daleko , pp
@PiersiowkaPelnaZiol: czy ty dalej nie rozumiesz że alkoholizm to choroba ? Przeciez wiekszosc z alkoholików zyje urojeniami , które im mózg tworzy poprzez ciagle przyswajanie substancji psychoaktywnej . Dlatego wielu z nich dopiero w szpitalu trzezwieje i dociera do nich co z nimi zrobil alkohol. To ze cos jest legalne to nic nie znaczy stary , apartheid tez był legalny tak jak niewolnictwo etc.
@Eftef: A czy ty nie możesz zrozumieć, że zdecydowana większość ludzi pijących alko to nie są alkoholicy? Tak jak ludzie lubiący słodycze nie są od razu cukrzykami.

Nie masz w praktyce twoich wymarzonych zakazów, bo większość ludzie funkcjonuje poprawnie mimo tego, że alkohol piją i jest on dostępny.
@cyk21: znasz pojecie wysoko funkcjonujący alkoholik ? Wiesz ze wiecej niz 4 piwa w miesiącu jest juz kwalifikowane jako problem i jest to szkodliwe dla organizmu? Twoje porównanie z cukrem i cukrzycą to juz w ogóle złoto xd . Chcesz mi powiedzieć ze stan po wypiciu alkoholu to jest cos poprawnego ? Ty sie sam orasz w swoich wypowiedziach.Poczytaj troche w danym temacie zanim będziesz swoje paradygmaty szerzył .
Ukrywalaby sie tak samo - kupilaby sobiw piersiowe i przelewala. O czym ty #!$%@? typie.


@phomerus: stary, nigdy nie twierdziłem że to nie jest też jej wina. Przez małpki było ją trudno nakryć, bo dzięki nim piła poza domem. Inaczej by to trwało znacznie krócej i byśmy wcześniej zareagowali.
@Gumaa: tu chodzi o dostępność i pewien schemat psychologiczny. @LifeReboot ogólnie ma rację, że są inne czynniki sprzyjające piciu.
Podobnie jak z metodami które używa tiktok żeby trzymać twoją uwagę, daje ci dziesiątki krótkich filmików, które dla pojedynczo dla twojego mózgu są niewinne, bo wyizolowane, a potem oglądasz 100 takich przez godzinę.
Ogólnie widzę że jest tu też grupa socjopatów którzy nie mają problemu obrażać kogoś pod takim postem. 1. Osobistym 2. Merytorycznym
Ja nikogo nie obraziłem i nie napisałem że małpki to alkohol dla degeneratów i meneli.
Dziękuję tym którzy mają jakieś merytoryczne przemyślenia i polemiczne uwagi
@robert_malkowicz: wiesz jak to jest z ludźmi którzy nie maja argumentów i wiedzy, jak sie powie cos, co im nie pasuję to krzyczą i wypisują cos w stylu.... A tobie śmierdzi z du*** i uciekają .... ¯\(ツ)/¯