Wpis z mikrobloga

#internet #play #orange #komputery
Czy ktoś może mi poradzić bo sam już nie wiem co wybrać.
Niedługo się przeprowadzam na wieś i niestety muszę pożegnać się z światłowodem bo jeszcze go tam nie ma.
Mam do wyboru internet radiowy 25 Mb/s, i zastanawiam się nad jakimś mobilnym/bezprzewodowym.
Brat ma z playa bezprzewodowy ale w mieście i mu śmiga, ale zastanawiam jak to będzie w tej niecce internetowej.
  • 14
@ProcuratorNash: Mobilny to zawsze zagadka. W lato przeszkadzają kiście a w zimę śnieg. Jak Ci nagle zmniejszą siłę nadajnika to powiedzą, że to Internet mobilny i proszę iść gdzieś gdzie jest zasięg. Radiówka jest przypisana do konkretnego adresu i tam ma być deklarowana na umowie prędkość. Tak czy inaczej brałbym na próbę każdy żeby sprawdzić która sieć ma tam najlepszy zasięg.
@ProcuratorNash: Mam od 10 lat mobilny na wsi w Irlandii. Zmieniałem 3 operatorów. To jest kur...a totalna porażka. Może w Polsce trochę lepiej, bo ludzie piłują mordy - ale ogólnie technologia do bani w takim zastosowaniu jako stałe.
PORADA PRAKTYKA:
Jeżeli będziesz coś testował - to nie radośnie o poranku - a wtedy gdy dzieci i rodzice wrócili ze szkoły i roboty i jest konkretny traffic. Np. o 4 nad ranem
@ProcuratorNash: ja bym starlinka sobie podłączył. może dogadasz się z sąsiadami to podzielisz łącze i będzie taniej.
335zl msc. Skoro za chałupe nie będziesz płacił to i tak zostaje ci znacznie więcej. A normalny internet to duży komfort.
A jak już ci założą światłowód to zrezygnujesz.