Wpis z mikrobloga

@the_good_guy: Zakładasz ogłoszenie na otodom czy innym portalu z ogłoszeniami mieszkań i podajesz numer telefonu do darmozjada. Crawlery same sobie zbierają dane z tych ogłoszeń i tworzą bazę. Ale ręka rękę myje, te numery na bank są filtrowane i w ten sposób to możesz ewentualnie złapać jakiegoś drobnego ciułacza bez kontaktów.
@GOHAN: jestem ciekaw, co parsują ich boty. Czy np. wrzucenie tego na wypok coś by dało. Może warto, gdy się trafi na takie ogłoszenie, robić zdjęcie, wrzucać na wypok, ale zawsze z numerem telefonu w treści?
@the_good_guy: To to już ciężko powiedzieć, no ale jak kiedyś zakładałem pierwszą firmę i nieopatrznie nie ukryłem numeru telefonu i adresu email w ceidg to umarł w butach. Więc najprędzej to takie instytucje są crawlowane. Wątpie żeby te boty przeglądały cały internet i wszystkie strony pod kątem potencjalnych danych teleadresowych - bo nie są w stanie ich skojarzyć z tematem, w jakim zostały użyte. Więc dostajesz właściwie listę bezużytecznych numerów czy
@GOHAN: może da radę to sprofilować odpowiednimi słowami kluczowymi lub/i trzeba by założyć jeden sprofilowany wątek, w którym wrzucałoby się fliperów jako komentarze. Wtedy jest szansa, że jakiś bocik kiedyś by to wyłapał i zaczęliby to parsować