Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#wroclaw #nieruchomosci #kredyt #kredythipoteczny #bk0

Cześć. Pewnie podobnych postów było już miliony, ale sam nie wiem co mam teraz zrobić. Nie potrafię podjąć żadnych decyzji, po prostu żyję w nicości.
Żyjemy z dziewczyną w wynajmowanym mieszkaniu. Ja 30 lat, zarobki 6500 netto, dziewczyna 26 lat, 5500 netto. (Tak wiem, że to poniżej klasy średniej i programiści 30k i dziewczyny od makeupu 20k). Mamy odłożone 150k na wkład własny.
Pytanie brzmi, czy powinniśmy teraz kupować mieszkanie w tej cenie? Czy czekać na kredyt 0% jeśli będzie? To że ten kredyt rozwali te ceny nieruchomości to jestem świadom i też mi się to nie podoba, ale jeśli program wejdzie i będzie bardziej korzystny to czemu nie skorzystać?

Drugie pytanie brzmi: jaką dzielnice polecacie? Obecnie oboje pracujemy zdalnie i w najbliższej przyszłości nie powinno się to zmienić. Dlatego lokalizacja jest nam w pewnym sensie obojętna, tzn chcielibyśmy żyć bliżej terenów zielonych i wałów. Wiadomo, że z naszymi zarobkami to stać nas na koniec Maślić lub Lipę Piotrkowską. Gdzie aktualnie polecacie szukać?



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 12
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: jak spełniacie kryteria to ja bym jeszcze się wstrzymał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeśli szukacie coś blisko terenów zielonych to od strony południa z pierwotnego polecam Sady nad zieloną (wyjście na wały minute od bloku, do pętli tramwajowej jest z 10min z buta, potem 15min jazdy tramwajem do dominikanskiego) lub Wiaduktowa (park brochowski minuta od bloku, 10min z buta stacja pkp skąd do głównego jedzie sie
  • Odpowiedz
@OlekAleksander: @mirko_anonim tak jak kolega radzi. Nawet jakby ta bańka miała pęknąć to ceny spadną max o 10% a potem i tak będą powoli rosnąć przez dodruk pieniądza. Dodatkowo jako, że mają wchodzić te zielone łady itp to ceny tylko mogę wzrosnąć . Ze względu na właśnie zielony polecam odrazu brać coś w nowym budownictwie żeby potem nie płacić za transformację
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: lepiej kupować teraz jak coś znaleźliście niż czekać, gdzie potem ani wyboru nie będzie, a do dzisiejszych cen dodacie sobie 20%

Poza tym wspólne kupowanie nieruchomości to dość ryzykowna gra. Polecam się 10 razy zastanowić.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Odrabiając matme:
Załóżmy, że wezmiecie 600k kredytu teraz albo 700k kredytu jak będzie program, bo zdąży już zdrożeć.
600k kredytu teraz to okolo 4300 stałej raty
700k z programem (400k jako para z programem + 300k na rynkowych) = ok. 1700 + 2200 = 3900 raty
600k z programem to jakies 3200 raty.

Przy zalozeniu wzrostu cen o te 16.77% (z 600 na 700k) roznica miedzy 'bez programu', a z
  • Odpowiedz