Wpis z mikrobloga

@KakaowyTaboret @M4rcinS @Olek3366 @Festiwal_Panczy

No "płonie" i co w związku z tym? Mamy zniszczyć naszą gospodarkę i komfort życia kiedy Euorpa i tak już mało produkuje a nasi wrogowie i konkurenci czyli Chiny, Rosja, Indie mają to w dupie i się z nas śmieją? XD

Polsce ocieplenie jest na rękę, nie jest za to wielkim korpo którym nagle w paru rejonach Afryki zabraknie siły roboczej
TowarzyszPawulon - @KakaowyTaboret  @M4rcinS  @Olek3366  @FestiwalPanczy

No "płonie"...

źródło: temp_file9206496777974211126

Pobierz
@Towarzysz_Pawulon: Aha czyli dalej podpierasz się chłopskim rozumem...
Nie #!$%@? ocieplenie nie pomoże rolnictwu bo może wywoływać susze a te nigdy nie sprzyjają, podobnie duże i częste deszcze.
Ja nigdzie nie twierdzę że mamy poświęcić bezpieczeństwo, to ty sobie to ubzdurałeś w tej głowie w której zawadza gwóźdź przytwierdzony do mózgu.
@andrzej-roman musiałyby te susze być naprawde jak na saharze by dorównać temu co się dzieje z rolnictwem przez mroźne kilka miesięcy ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Jak nie mamy poświęcić bezpieczeństwa, a pieniądze to na drzewach rosną? Jak chcesz gospodarczo walczyć z koalicją Rosja-Chiny która ma ocieplenie w dupie i pali 32% CO2 przy 10% Europy?

Nie da się po prostu przy obecnym świecie sprawić żeby każdy żył w
Możemy być pewni że ocieplenie klimatu zmniejszy wydatki na ogrzewanie, obniży ceny mieszkań, budynków oraz wspomoże rolnictwo i turystykę


@Towarzysz_Pawulon:

uja tam wspomoże rolnictwo. Susze i gwałtowne deszcze nie pomagają. Mały eksperyment z dwoma kwiatkami w doniczkach- jeden będzie podlewany regularnie drugi raz na dwa miesiące i spróbuj do obu nagle dolać dużoooo wody. Co się stanie? Tam gdzie ziemia wyschnięta przeleje się, sucha ziemia wchłonie o wiele mniej wody niż
ae ty wyczytałeś z mapy że opadowy wzrosną a nie susza?


@Towarzysz_Pawulon:

Stąd moje pytania czy wzrost opadów pokryje szybsze parowanie ;)

Zadałem też pytania czy ziemia będzie bardziej wilgotna- bo tak jak napisałem- duże, ale rzadkie opady są gorsze od małych i częstych opadów- np oberwanie chmury- gigantyczna ilość wody pójdzie w kanał- drobny deszczyk trwający cały dzień- prawie nic nie pójdzie do kanału

Tak jak dałem przykład ziemi na
@KakaowyTaboret zakładasz po prostu we wszystkim najgorsze scenariusze, mapa pokazuje że temperatura i opady wzrosną proporcjonalnie

Z punktu widzenia Polski nie ma co dawać po prostu o to jensnia bo u nas planeta palić się nie będzie tylko jak już to południe Hiszpanii Włoch i Grecji